Notowania

Poszkodowani przez trąbę powietrzną dostali pieniądze. Czas na ofiary podtopień

Największy polski ubezpieczyciel PZU odpowiada na efekty gwałtownej zmiany pogody w ostatnich dniach. Poszkodowani przez trąbę powietrzną już otrzymali pieniądze. Jutro taka sama procedura może zostać udostępniona ofiarom podtopień.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Skutki przejścia trąby powietrznej w gminie Wojciechów

- Na terenie kilku gmin w woj. lubelskim, w miejscu przejścia trąby powietrznej, PZU uruchomiło szybką ścieżką usuwania szkód - poinformował 22 maja Damian Ziąber, jeden z dyrektorów w PZU. Ja wyjaśnił, szybka ścieżka oznacza, że na miejscu pojawili się mobilni eksperci, a pieniądze z polis trafią do poszkodowanych w jeden dzień.

Trąba powietrzna uderzyła w gminę Wojciechów
Trąba powietrzna na Mazowszu i w Łódzkiem. Pod Lublinem było tornado

I faktycznie, 23 maja wszyscy ubezpieczeni mieli pieniądze na kontach. "Dzisiaj zakończyła się wypłata odszkodowań dla wszystkich zgłoszonych szkód" – poinformował PZU.

Pieniądze w tak krótkim czasie mogły trafić także do poszkodowanych, którzy zgłosili się do ubezpieczyciela za pośrednictwem infolinii. Dokumentacji szkód można było bowiem dokonać samemu smartfonem.

Zobacz też: Tak powstaje superkomórka burzowa

Podobna procedura może zostać uruchomiona dla ofiar podtopień, z którymi zmaga się południowa Polska. Konferencja prasowa w tej sprawie zaplanowana jest na 24 maja. PZU jednak już dziś opublikował komunikat, z którego wynika, że eksperci PZU "od wtorku, na bieżąco, zbierają informacje na temat szkód spowodowanych przez ostatnie anomalie pogodowe".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: LINK4MID2019, tornado, pogoda, podtopienia, ubezpieczenia
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz