Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Jacek Frączyk
|

Pół miliarda zysku Tauronu na aukcjach elektronicznych

6
Podziel się:

Platforma zamówień elektronicznych Tauronu działa już piąty rok. Wyliczono, że dzięki niej spółka zaoszczędziła już pół miliarda złotych.

Platforma zakupowa Tauronu daje konkretne zyski.
Platforma zakupowa Tauronu daje konkretne zyski. (Piotr Zajac/REPORTER)

Platforma zamówień elektronicznych Tauronu działa już piąty rok. Wyliczono, że dzięki niej grupa zaoszczędziła już pół miliarda złotych.

Platformę zakupową Tauron uruchomił w 2013 roku i zarejestrowało się w niej już 828 dostawców usług budowlanych i materiałów. Według informacji Kamila Kamińskiego, wiceprezesa ds. zarządzania korporacyjnego, każde zadanie o wartości powyżej 14 tys. euro wystawione na platformie zakupowej, przyciągało w ubiegłym roku już średnio cztery oferty.

- Wysoka konkurencyjność przetargów pozwala na osiąganie oszczędności w zakresie zakupów, a dzięki aukcjom elektronicznym grupa zaoszczędziła już ponad 500 mln zł - powiedział wiceprezes ds. zarządzania korporacyjnego Kamil Kamiński.

Aukcje działają pięć lat - spółka oszczędzała więc na nich średnio 100 mln zł rocznie. To około 7 proc. zysku netto, jaki grupa Tauron osiągnęła w 2017 roku (1388 mln zł).

Zobacz także: Zobacz też: Jadwiga Emilewicz: „Walka ze smogiem nie jest wielkomiejską fanaberią”

Tauron rozpoczyna drugi cykl spotkań dla potencjalnych wykonawców dostawców i producentów chcących współpracować ze spółkami grupy. W 2017 r. w spotkaniach wzięło udział 800 firm.

- Dzięki spotkaniom z rynkiem w nowej formule komunikacji zaobserwowaliśmy poprawę przepływu informacji z kontrahentami, co przełożyło się na wzrost konkurencyjności na postępowaniach przetargowych - wskazał wiceprezes. - W bieżącym roku również zamierzamy spotykać się z kontrahentami, którzy współpracują z naszymi kluczowymi spółkami - dodał.

Podczas pierwszego spotkania w nowym cyklu, w spółce zależnej Tauron Ciepło przedstawiony zostanie planowany zakres prac remontowych i inwestycyjnych przewidzianych na rok 2018, w tym również prac w ramach Programu Likwidacji Niskiej Emisji.

W drugiej części spotkania zainteresowane firmy będą mogły uzyskać m.in. informacje na temat wymogów formalnych w postępowaniach przetargowych, zasad obowiązujących we współpracy z firmami zewnętrznymi, procedur bezpieczeństwa dla firm wykonawczych oraz zasad korzystania z platformy zakupowej Taurona.

energetyka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(6)
Marcin
6 lat temu
Chyba w 2011 roku, a nie 2013 r. W 2013 r. była uruchomiona druga platforma, ale w aukcjach już brałem udział wcześniej.
xxxd
6 lat temu
zarząd tauronu powinnien ponieść karę za to , że już od 2 lat nie wypłaca należnej akcjonariuszom dywidendy.Niby zyski a dywidendy nie ma , za to na wydatki związane z PIS dają
Zaufany
6 lat temu
Z tymi pracownikami to prawda,nawet na kasie w biedronce zarobki mają wyższe UB
Robol
6 lat temu
A z pracowników robią dziadów, pracuje przy takich aukcjach na kopalni taurona w jaworznie i mam 2500zł na rękę
Bolszewik
6 lat temu
Do taurona powinna zajrzeć kontrola, bo firmy wygrywają przetargi za nie realne kwoty (niskie) i nikt się nie zastanawia potem, czy ta firma wygrywająca ma za co zapłacić pracownikowi. Oni zyskują, a firmy coraz bardziej są dołowane i rezygnują z świadczenia usług dla Taurona z powodu platformy do licytacji. Daję jeszcze rok i nikt nie będzie się zgłaszał na licytację, szczególnie chodzi o remonty i serwisy.