Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Damian Słomski
|

Polskie urządzenie trafi do szpitali w USA. Urząd dał zielone światło

3
Podziel się:

PocketECG CRS to specjalny system, który pozwala m.in. monitorować pracę serca z bieżącą analizą wyników.

PocketECG CRS to specjalny system, który pozwala  monitorować pracę serca.
PocketECG CRS to specjalny system, który pozwala monitorować pracę serca. (Medicalgorithmics)

Amerykańska Agencja Żywności i Leków dopuściła do sprzedaży urządzenie firmy Medicalgorithmics. PocketECG CRS to specjalny system, który pozwala m.in. monitorować pracę serca z bieżącą analizą wyników.

Władze Medicalgorithmics poinformowały o zarejestrowaniu przez FDA systemu PocketECG CRS. Amerykański urząd tym samym dopuścił do jego sprzedaży na terenie USA.

W 2016 roku PocketECG CRS został dopuszczony do obrotu na terenie Unii Europejskiej i został zarejestrowany przez Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych w Polsce. System jest wykorzystywany do rehabilitacji kardiologicznej pacjentów z chorobami układu krążenia.

Główne funkcjonalności PocketECG CRS to planowanie treningów rehabilitacyjnych oraz monitorowanie EKG podczas ćwiczeń. Rozwiązanie zapewnia transmisję online pełnego zapisu EKG w czasie rzeczywistym, podczas sesji treningowych. System generuje także raporty, zawierające podsumowanie treningów wraz zapisem EKG pacjenta, które ułatwiają lekarzom podjęcie decyzji w zakresie kontynuacji lub zakończenia procesu rehabilitacji kardiologicznej.

Zobacz także: Choroby serca najczęstszą przyczyną zgonów Polaków

Dzięki otrzymaniu zgody FDA spółka może zacząć realizację działań zmierzających do komercjalizacji PocketECG CRS na terenie Stanów Zjednoczonych, na które składają się rozpoczęcie wdrożeń pilotażowych w placówkach opieki zdrowotnej oraz proces rekrutacji przedstawicieli handlowych dedykowanych do sprzedaży systemu w USA.

Medicalgorithmics to polska firma działająca w branży wysokiej technologii. Została założona w 2005 roku przez dwóch naukowców-przedsiębiorców: dr Marka Dziubińskiego i dr Marcina Szumowskiego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(3)
Ho
6 lat temu
Brawo!
PRL+
6 lat temu
Żyjemy w czasach relatywnych i każdy ma prawo do swojej opinii.
la2010
6 lat temu
Nasza medycyna zmierza w kierunku okładów z kapusty i zamawiania choroby. Jesteśmy prekursorem w nowatorskiej metodzie eliminowania problemów zdrowotnych. Chorego urzędowo uznajemy za zdrowego i po problemie.