Notowania

tanie loty
11.10.2018 14:15

Tanie loty, czyli gdzie i jak szukamy tanich biletów lotniczych?

Koszt podróży samolotem wcale nie musi być wysoki – trzeba tylko wiedzieć, gdzie, jak i kiedy szukać niedrogich biletów lotniczych. A sposobów jest wiele, dlatego przedstawiamy najważniejsze z nich.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wojciech Strozyk/REPORTER)
Jak szukać tanich lotów?

Koszt podróży samolotem wcale nie musi być wysoki – trzeba tylko wiedzieć, gdzie, jak i kiedy szukać niedrogich biletów lotniczych. A sposobów jest wiele, dlatego przedstawiamy najważniejsze z nich.

Gdzie szukać biletów lotniczych?

Można wyróżnić trzy główne sposoby na szukanie niedrogich biletów lotniczych: przeglądanie stron poszczególnych przewoźników, korzystanie z multiwyszukiwarek oraz śledzenie, co się dzieje w serwisach społecznościowych. Omówimy każdy z nich.

Zaczniemy od sprawdzania lotów na stronach poszczególnych przewoźników. Najpierw należy wstępnie zweryfikować, które linie lotnicze oferują najlepsze ceny. To nie jest trudne, ponieważ w internecie można znaleźć wiele rankingów, trzeba jedynie zwracać uwagę na to, aby były aktualne, z bieżącego roku. Do popularnych linii, które uważane są za niedrogie, należy Ryanair, Wizz Air oraz EasyJet. Często jednak okazuje się, że mniej popularni przewoźnicy, jak Tigerair Australia, Air Asia X oraz Indonesia AirAsia oferują o wiele korzystniejsze ceny, a raczej niewielu podróżujących z Polski weźmie je pod uwagę.

Oprócz tego, że można sprawdzać ceny biletów lotniczych bezpośrednio na stronach tych linii, można zapisać się do newslettera, dzięki któremu jest się na bieżąco ze wszystkimi promocjami. Czasami subskrybenci dostają też specjalne zniżki. Ponadto niektórzy przewoźnicy tworzą kluby podróżników, a ich członkowie otrzymują rabaty. Takie poszukiwania mogą jednak zajmować wiele czasu i sprawdzą się jedynie w sytuacji, w której podróżujący ograniczają się do korzystania z usług jednej, dwóch czy trzech linii lotniczych. Dla tych, którzy szukają najlepszych okazji jest drugi sposób – multiwyszukiwarki.

Są to wyszukiwarki, które przeszukują informacje o biletach lotniczych wielu różnych przewoźników. Dzięki temu można szybko i łatwo porównać ceny lotów oraz od razu zarezerwować wolne miejsce. I co istotne, multiwyszukiwarka przeszukuje również oferty niedrogich i mało popularnych linii lotniczych. Tanie loty znajdziesz na eSKY.pl, który jest liderem sprzedaży biletów lotniczych przez internet. O tym, jak wyszukiwać w ten sposób biletów, napiszemy za chwilę.

A co ze śledzeniem serwisów społecznościowych? To niezwykle skuteczna metoda, jest tylko jedno „ale” - sprawdza się wtedy, gdy czas i miejsce podróży są dla Ciebie elastyczne. Co to oznacza? Użytkownicy forów internetowych czy grup lub fanpage na Facebooku zamieszczają informację o atrakcyjnych okazjach – biletów do Bolonii za 100 zł czy lotu w obie strony do Londynu za 150 zł. Nie jesteś jednak w stanie przewidzieć kiedy i gdzie pojawi się taka oferta, a jako, że najczęściej informowana jest o tym duża społeczność podróżujących, może okazać się, że dla Ciebie zabraknie już miejsca.

Jak sprawdzać tanie loty?

To, w jaki sposób możesz korzystać z multiwyszukiwarek, przedstawimy na przykładzie wyżej wspomnianego serwisu esky.pl.

Po przejściu na stronę główną, wyświetlana jest intuicyjna wyszukiwarka, domyślnie ustawiona na opcję „Loty”, aczkolwiek jest jeszcze możliwość sprawdzenia dostępnych hoteli, ubezpieczeń, samochodów do wypożyczenia. Można też szukać lotu oraz noclegu jednocześnie.

Na początku wystarczy zaznaczyć, czy lot ma się odbywać w jedną stronę, w obie strony lub czy podróż będzie wieloodcinkowa. Następnie trzeba uzupełnić pola związane z miejscem wylotu i przylotu oraz z datą wylotu i powrotu. Na końcu określa się liczbę pasażerów (dorosłych, dzieci, młodzieży i niemowląt), a także klasę (ekonomiczną, ekonomiczną premium, biznesową lub pierwszą). Po naciśnięciu „lupki” narzędzie przeszukuje bazę w celu wybrania ofert odpowiadających tym kryteriom.

Lista wyników jest podawana w jasny i czytelny sposób. Można zobaczyć, ile lotów jest dostępnych w podanych datach, w jakich godzinach jest wylot i powrót oraz ile trwa podróż. Oczywiście widnieje informacja o cenie, można też sprawdzić, czy po drodze są przesiadki.

Tagi: tanie loty, wiadomości, porady, gospodarka, baza wiedzy
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz