Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

30 mln dolarów na pomoc dla Haiti z Banku Światowego

0
Podziel się

Pieniądze zostaną przeznaczone na odbudowę i konsultacje budowlane.

30 mln dolarów na pomoc dla Haiti z Banku Światowego
(PAP/EPA)
bEgovnFh

Bank Światowy poinformował, że przeznaczy 30 mln dolarów na pomoc dla osób, które po styczniowym trzęsieniu ziemi na Haiti pozostają bezdomne i mieszkają w obozach namiotowych.

Projekty sfinansowane przez Bank Światowy mają pozwolić na usunięcie około 60 tys. metrów sześciennych gruzu z terenów prywatnych i publicznych oraz na rekonstrukcję i naprawę budynków - głosi oficjalny komunikat.

Bank sfinansuje odbudowę infrastruktury oraz specjalne konsultacje dla sektora budowlanego, dotyczące norm konstrukcji odpornych na wstrząsy sejsmiczne i rozwiązań urbanistycznych.

bEgovnFj

- _ Jedną z najbardziej palących potrzeb jest stworzenie osobom mieszkającym w obozach warunków do ich opuszczenia i powrotu do własnych dzielnic _ - powiedział cytowany w komunikacie Banku Światowego minister finansów Haiti Ronald Baudin.

Wiele organizacji pozarządowych oskarżyło rząd USA o przymykanie oczu na brutalne eksmitowanie bezdomnych ofiar trzęsienia ziemi z obozów przez właścicieli terenów, na których zostały one zbudowane.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/182/t89270.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/haiti;czeka;na;pomoc,230,0,576998.html) Haiti czeka na pomoc Bank Światowy, MFW oraz USA obiecały 300 mln dolarów pomocy. W akcji ratunkowej uczestniczy 30 państw.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/54/t89398.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/hojna;pomoc;polakow;dla;haiti,177,0,577969.html) Hojna pomoc Polaków dla Haiti Zebrano już blisko 2 miliony złotych. Jutro na wyspę poleci samolot z rządową pomocą.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/149/t114069.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/epidemia;cholery;dotarla;do;stolicy;haiti,62,0,698430.html) Epidemia cholery dotarła do stolicy Haiti Liczba ofiar cholery wzrosła do 220. Blisko 3 tys. osób zostało hospitalizowanych.
bEgovnFK
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)