Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

3 mln zł więcej na ochotnicze straże pożarne

0
Podziel się

Sejmowa komisja postuluje większy budżet na OSP oraz na ratownictwo górskie i wodne.

3 mln zł więcej na ochotnicze straże pożarne
(Peter Muzslay/Dreamstime)
bDHTVxfp

Sejmowa komisja administracji i spraw wewnętrznych zarekomendowała przyjęcie dwóch poprawek w projekcie budżetu na 2011 r. Zdaniem komisji na OSP należy przeznaczyć 3 mln zł więcej niż proponował rząd, a na ratownictwo górskie i wodne - 700 tys. zł.

Obie poprawki, zgłoszone przez posła Edwarda Siarkę (PiS), komisja przyjęła jednogłośnie. W obu przypadkach środki w budżecie znaleziono przez zmniejszenie wydatków na inne cele w ramach części _ sprawy wewnętrzne _. Posłowie zdecydowali się zmniejszyć finansowanie dwóch pozycji w działach _ administracja publiczna _ i _ bezpieczeństwo publiczne i ochrona przeciwpożarowa _.

Rząd proponował wydatki na ochotnicze straże pożarne w przyszłym roku na poziomie - 23,2 mln zł, zaś na zadania ratownictwa górskiego i wodnego - 12,2 mln zł.

bDHTVxfr

Komisja nie zaakceptowała poprawki zgłoszonej przez posła Ludwika Dorna (niezrzeszony). Poseł domagał się podwyższenia kwoty bazowej, która stanowi podstawę naliczania wynagrodzeń dla żołnierzy zawodowych i funkcjonariuszy, o 2,3 proc., czyli wysokość prognozowanej inflacji.

Rekomendacje komisji administracji i spraw wewnętrznych będą teraz rozpatrywane przez komisję finansów publicznych.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/100/t101220.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/wopr;gopr;i;topr;musza;zebrac;o;pieniadze,225,0,645345.html) WOPR, GOPR i TOPR muszą żebrać o pieniądze Ratowanie ludzi nad wodą i w górach kosztuje 24 mln zł. Państwo zapewnia tylko połowę tej kwoty. _ Nakłada się na nas obowiązki, ale nie gwarantuje pieniędzy. Czas skończyć z ochotniczym, pospolitym ruszeniem _ - mówią ratownicy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/242/t92914.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/zawodowi;strazacy;dostana;pieniadze;za;nadgodziny,81,0,685137.html) Zawodowi strażacy dostaną pieniądze za nadgodziny Rząd przyjął projekt zmiany ustawy o Państwowej Straży Pożarnej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/15/t87567.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/narciarzom;juz;nie;pomoze;gopr;tylko;nowi;ratownicy,150,0,605846.html) Narciarzom już nie pomoże GOPR, tylko nowi ratownicy MSWiA chce, by akcje ratownicze finansowali właściciele stoków.
bDHTVxfS
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
KOMENTARZE
(0)