Notowania

watykan
05.06.2012 21:02

Afera w Watykanie. Papieski kamerdyner się spowiada

Watykan będzie przesłuchiwał zamieszanym w aferę na własną rękę?

Podziel się
Dodaj komentarz
(CPP/Polaris/East News)

W Watykanie odbyło się pierwsze oficjalne przesłuchanie Paolo Gabriele, oskarżonego o przekazywanie do mediów poufnych dokumentów z kancelarii Benedykta XVI.

46-letni Gabriele został zatrzymany 23 maja pod zarzutem kradzieży i od tego czasu przebywa w areszcie przy koszarach żandarmerii watykańskiej O przesłuchaniu poinformował rzecznik prasowy papieża ksiądz Federico Lombardi. Nie ujawnił on żadnych szczegółów, potwierdził jedynie, że śledztwo prowadzi watykański prokurator Piero Antonio Bonnet, a byłemu kamerdynerowi Benedykta XVI towarzyszyli dwaj jego obrońcy.

Rzecznik nie ustosunkował się do doniesień prasowych, jakoby Paolo Gabriele zdecydował się współpracować z watykańskim wymiarem sprawiedliwości. Dzięki temu prokuratura miała wejść w posiadanie listy nazwisk włoskich dziennikarzy, którym Paolo Gabriele przekazywał poufne dokumenty z kancelarii papieża.

Ks. Lombardi zdementował natomiast informacje, jakoby Watykan wystąpił do włoskiego ministerstwa sprawiedliwości o możliwość przesłuchania tych osób.

Czytaj więcej w Money.pl
Kamerdyner papieża chce mówić. Jest o czym Zarzuca mu się kradzież tajnych dokumentów i przecieki do prasy. Nie pozostaje mu nic innego jak współpracować ze śledczymi.
Szpiedzy, jad i korupcja. Watykan ma się źle Zdaniem watykanistów, stawką w konfliktach hierarchów i walce o władzę jest delikatna kwestia sukcesji po Benedykcie XVI.
Dymisja papieża? Przemówił jego rzecznik Spekulacje mają związek ze sprawą kradzieży tajnych dokumentów i konfliktami za Spiżową Bramą.
Tagi: watykan, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz