Notowania

mafia
10.10.2012 06:55

Afera we Włoszech. Rząd rozwiązał zarząd miasta w Kalabrii

Minister, która ogłosiła decyzję rządu, zapewniła, że była ona bardzo trudna i długo ją rozważano.

Podziel się
Dodaj komentarz
(andrewmedina/iStockphoto)

Rząd Włoch podjął wczoraj decyzję o rozwiązaniu zarządu miasta Reggio Calabria za powiązania z kalabryjską mafią. _ - Chcemy przywrócić praworządność w kraju, bez niej nie ma rozwoju _ - oświadczyła minister spraw wewnętrznych Annamaria Cancellieri.

Minister, która ogłosiła decyzję rządu, zapewniła, że była ona bardzo trudna i długo ją rozważano. Zwróciła jednocześnie uwagę na to, że po raz pierwszy w historii Włoch za związki z mafią rozwiązany został zarząd stolicy prowincji.

Szefowa MSW wyjaśniła, że we władzach miasta, liczącego 200 tysięcy mieszkańców, doszło do licznych epizodów z udziałem przedstawicieli administracji, które były przedmiotem prokuratorskich dochodzeń w sprawie powiązań z gangami tamtejszej mafii, 'Ndranghety, i doprowadziły do konfiskaty majątku grup przestępczych.

W 2011 roku aresztowany został radny centroprawicy Giuseppe Plutino, który według śledczych był politycznym rozmówcą mafii, wybranym z jej poparciem. Ponadto, jak ustalono, mafiosi przeniknęli do spółki, w której udziały miał zarząd miejski.

Reggio Calabria będzie przez najbliższych 18 miesięcy, czyli do wyborów, pod zarządem trzech komisarzy.

'Ndrangheta to najpotężniejsza z włoskich mafii, która zbudowała swą potęgę przede wszystkim na kontrolowanym przez nią handlu kokainą w Europie.

Czytaj więcej w Money.pl
Władze Apulii żądają przeprosin za "żart" "Oczekujemy, że linie lotnicze przeproszą nie tylko obywateli w Apulii, ale także miliony turystów, którzy tam jeżdżą i nigdy nie wracają stamtąd rozczarowani"
Faceboss, czyli mafia na Facebooku Tak Włoscy mafiosi korzystają z portalu, by kontaktować się między sobą i z ukrywającymi się bossami.
Prokurator w telewizji opowiada historię mafii Włoski krajowy prokurator do walki z mafią Pietro Grasso zainaugurował w poniedziałek wieczorem w telewizji RAI cykl dwunastu wykładów na temat największych organizacji mafijnych.
Tagi: mafia, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz