Notowania

afganistan
19.04.2013 12:02

Afganistan: 13 policjantów zginęło z rąk talibskich rebeliantów

Policjanci zostali zaatakowani podczas snu - sprecyzował przedstawiciel władz okręgowych Mohammad Kasim Desiwal.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*Trzynastu policjantów zginęło w piątek w ataku talibskich rebeliantów na posterunek kontrolny w okręgu Andar w prowincji Ghazni na południowym wschodzie Afganistanu - poinformowały lokalne władze. *

Policjanci zostali zaatakowani podczas snu - sprecyzował przedstawiciel władz okręgowych Mohammad Kasim Desiwal.

Gubernator prowincji Mosa Chan Akbarzada poinformował, że na miejsce wysłano ekipę śledczą w celu zbadania okoliczności przestępstwa.

Afgańskie wojsko i policja przejmują stopniowo odpowiedzialność za bezpieczeństwo w kraju od Międzynarodowych Sił Wsparcia Bezpieczeństwa (ISAF), które do końca 2014 roku mają opuścić Afganistan.

W połowie marca afgańskie MSW podało, że w ostatnich 12 miesiącach w Afganistanie zginęło 1800 policjantów, a ponad 3 tys. zostało rannych, co w obu przypadkach oznacza wzrost o 15 procent w porównaniu z analogicznym poprzednim okresem.

Czytaj więcej w Money.pl
Szokujące statystyki dotyczące policjantów W Afganistanie zabito w ciągu ubiegłych 12 miesięcy 1 800 policjantów, a ponad 3 tysiące raniono, co w obu przypadkach oznacza o 15 procent więcej niż w analogicznym okresie rok wcześniej.
Talibowie zabili 17 osób. Związali i rozstrzelali Wśród ofiar było 10 policjantów, pozostali zabici to cywile, znajomi policjantów - poinformował przedstawiciel władz prowincji Ghazni Musa Khan.
USA: Policja zatrzymała kierowcę. Ma 6 lat Chłopiec z miejscowości Lapeer w stanie Michigan wziął kluczyki do rodzinnego Forda Taurusa o 7:30 rano, kiedy jego rodzice jeszcze spali.
Tagi: afganistan, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz