Trwa ładowanie...
Zaloguj

Nagroda money.pl

Nagrody money.pl to wyróżnienie dla firm i ludzi odnoszących sukcesy dzięki innowacyjności i dbających o odpowiedzialność społeczną.

SPONSOR:
PARTNER GŁÓWNY:
PARTNER MERYTORYCZNY:

Transmisja z gali wręczenia Nagrody money.pl 2024

Laureaci Nagrody money.pl 2024

Paweł Jarski, Grupa Elemental

Paweł Jarski, Grupa Elemental

Przedsiębiorca Roku

Paweł Jarski jest założycielem i CEO Grupy Elemental, zajmującej się odzyskiwaniem metali w sposób zrównoważony dla środowiska. Firma to jeden z globalnych liderów branży, działa w 35 krajach na całym świecie. Nagroda za stworzenie jednej z największych firm sektora, która obecnie prowadzi strategiczną inwestycję, wartą 380 mln zł - pierwszy w tej części Europy zakład do przetwarzania zużytych baterii litowo-jonowych m.in. z samochodów elektrycznych.

EcoBean

EcoBean

Startup Roku

EcoBean opracował metodę pełnego przetwarzania odpadów (fusów) kawowych na surowce o niskim śladzie węglowym. Misją firmy jest zmniejszenie wpływu środowiskowego branży kawowej. Startup współpracuje z Politechniką Warszawską. Spółka szacuje, iż możliwe jest osiągnięcie zysku rzędu 8000 euro na każdą tonę fusów. Obecnie prowadzi budowę pierwszego na świecie obiektu dedykowanego pełnej waloryzacji odpadów kawowych, który ma przetwarzać do 1000 ton fusów kawowych rocznie na chemikalia.

QNA Technology

QNA Technology

Technologia Roku

QNA to jeden z pionierów produkcji kropek kwantowych - emitujących światło niebieskie - czyli innowacyjnego półprzewodnika wykorzystywanego m.in. do rozwoju wyświetlaczy nowych generacji. Spółka zakończyła proces budowy pierwszej wersji eksperymentalnej Pilotażowej Linii Syntezy kropek kwantowych. W grudniu miała debiut na NewConnect. Rynek tych produktów ma być wart ok. 150 mld dol., a wrocławska spółka sprzedała pierwsze rozwiązania do działów B+R producentów sprzętu.

Marcin Iwuć

Marcin Iwuć

Wkład w edukację finansową

Marcin Iwuć - niegdyś manager w branży finansowej, obecnie jedna z najpopularniejszych w Polsce osób zajmujących się edukacją finansową. Prowadzi stronę Finanse Bardzo Osobiste oraz kanały w mediach społecznościowych o tej samej nazwie, gdzie pokazuje jak oszczędzać, inwestować i powiększać majątek. Autor dwóch książek: "Jak zadbać o swoje finanse?" oraz "Finansowa Forteca". Drugą pozycję wydał samodzielnie i z miejsca stała się ona hitem - sprzedała się w ponad 50 tys. egzemplarzy.

Martyna Wojciechowska, Fundacja Unaweza, Projekt Młode Głowy

Martyna Wojciechowska, Fundacja Unaweza, Projekt Młode Głowy

Nagroda Specjalna Redakcji money.pl

Martyna Wojciechowska, Fundacja Unaweza - projekt Młode Głowy to ogólnopolski projekt edukacyjny dotyczący zdrowia psychicznego, poczucia własnej wartości i sprawczości wśród młodych ludzi. Dzięki zaangażowaniu fundacji oraz wielu osób w projekt, znacząco nagłośnił on problem kryzysu zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży. Program oferuje m.in. zajęcia dla szkół i jest kierowany  udział zarówno do uczniów, rodziców, jak i nauczycieli.

Nagroda Money

O nagrodzie

Nagroda money.pl to prestiżowe wyróżnienie przyznawane od 2019 roku. Po raz szósty statuetki wręczymy razem z Impactem na uroczystej gali, podczas konferencji odbywającej się w dniach 15-16 maja.

Wyboru laureatów nagrody dokonuje kapituła złożona z liderów największych i najbardziej innowacyjnych polskich firm, doświadczonych menadżerów, przedstawicieli sektora państwowego, Wirtualnej Polski oraz redakcji money.pl. Zgłoszenie do udziału w konkursie jest darmowe i może to zrobić każdy. Nagroda przyznawana jest w trzech głównych kategoriach: Startup Roku, Technologia Roku oraz Przedsiębiorca Roku. Dodatkowo, podczas gali zostanie wręczona Nagroda Specjalna Redakcji money.pl, oraz nagroda za "wkład w edukację finansową", której sponsorem jest Mennica Apart. Patronami medialnymi wydarzenia jest WP oraz Wirtualne Media, natomiast Konfederacja Lewiatan wspiera projekt we własnych kanałach komunikacyjnych. Nad poprawnością zgłoszeń w tym roku czuwa firma PwC.

Przedsiębiorca Roku
Startup Roku
Technologia Roku
Wkład w edukację finansową
Nagroda Specjalna Redakcji money.pl

Kapituła konkursu

Henryka Bochniarz

Henryka Bochniarz

Lewiatan

Mariusz Dziurdzia

Mariusz Dziurdzia

Partner PwC, członek zarządu ds. klientów i rynku

Kamil Karnowski

Kamil Karnowski

Zastępca redaktora naczelnego WP

Łukasz Kijek

Łukasz Kijek

Szef redakcji money.pl i WP Finanse

Bożena Leśniewska

Bożena Leśniewska

Wiceprezes

Orange Polska

Marta Liberska

Marta Liberska

Chief Content Officer

Impact

Prof. Grzegorz Mazurek

Prof. Grzegorz Mazurek

Rektor

Akademii Leona Koźmińskiego

Joanna Pawlak

Joanna Pawlak

Prezes

Wirtualna Polska Media

Anna Rulkiewicz

Anna Rulkiewicz

Prezes

LuxMed

Aleksandra Sroka-Krzyżak

Aleksandra Sroka-Krzyżak

Head of Strategy, Chief of Staff

Allegro

Jacek Świderski

Jacek Świderski

Prezes

Wirtualna Polska Holding

Marta Życińska

Marta Życińska

Dyrektor Generalny Polskiego oddziału

Mastercard Europe

Dowiedz się więcej

Zobacz więcej

Laureaci poprzednich edycji: