Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
CHE
|

Dzięki niemu lekarz jest bliżej pacjenta, niż kiedykolwiek wcześniej. Kim jest Mariusz Gralewski?

21
Podziel się:

DocPlanner, znany w Polsce jako ZnanyLekarz.pl, w ciągu niespełna dekady osiągnął wartość miliarda dolarów. Za sukcesem pierwszego polskiego jednorożca stoi jego pomysłodawca - Mariusz Gralewski. Jak nikt wcześniej ułatwił on dostęp do lekarzy pacjentom z całego świata. Obecnie DocPlanner działa na 12 rynkach. Oto laureat nagrody specjalnej od redakcji money.pl.

Dzięki niemu lekarz jest bliżej pacjenta, niż kiedykolwiek wcześniej. Kim jest Mariusz Gralewski?
Mariusz Gralewski założył ZnanegoLekarza w 2012 r. Od tamtej pory firma doczekała się statusu "jednorożca"

Pierwszy jednorożec w Polsce

Jednorożcami nazywa się firmy, których wartość przed wejściem na giełdę wycenia się na ponad miliard dolarów. Przed DocPlannerem w Polsce ta sztuka nie udała się jeszcze żadnemu startupowi. Wystarczyło dziewięć lat, by autorski projekt Mariusza Gralewskiego zapisał się w annałach polskiego biznesu złotymi zgłoskami.

Ambitny student

Zaczęło się 16 lat wcześniej, gdy w 2005 r. Mariusz Gralewski wpadł na pomysł założenia... serwisu rekrutacyjnego. Zaciekawiło go ogłoszenie z ofertą pracy na przystanku autobusowym. Potem prosta kalkulacja, zebranie zespołu i następnie założenie portalu. Nie minęło parę lat, a portal GoldenLine został sprzedany za 20 mln zł.

- Kiedy zakładaliśmy GoldenLine, byliśmy studentami, którzy mieli całkowity budżet projektu 2000 złotych. 200 złotych dostałem od dziadka… Drugie 200 od rodziców… - opowiadał Gralewski.

Zobacz także: Brzoska myśli o odejściu z InPostu? Padła deklaracja

Prawdziwy sukces miał jednak nastąpić nieco później. I w tym przypadku pomysł zrodził się z realnej potrzeby. Gralewski planował umówić się do lekarza, jednak zanim to nastąpiło, chciał sprawdzić opinie dotyczące medyków. Kiedy zdał sobie sprawę, jakie to trudne, postanowił założyć własny serwis z opiniami o medykach.

ZnanyLekarz.pl

- Kiedy zaczęliśmy rozwijać ZnanegoLekarza, to do końca nie wiedzieliśmy, w którą stronę ten projekt pójdzie - tłumaczył. Początkowo serwis miał stanowić książkę adresową polskich lekarzy. Z czasem pojawił się pomysł uruchomienia kalendarza wizyt, żeby sprawdzić, czy użytkownicy będą w ten sposób chcieli zapisywać się na konsultacje. To okazało się strzałem w dziesiątkę.

Jak ujawnia Gralewski, wyniki tego eksperymentu dziesięciokrotnie przebiły podstawowe założenia zarządu. Wtedy stało się jasne, że portal powinien rozwijać się właśnie w tym kierunku.

Jednak to nie wszystko. DocPlanner oferuje również lekarzom i placówkom medycznym oprogramowanie, które ułatwia zorganizowanie optymalnego przepływu pacjentów i ograniczenia odwoływanych wizyt. Pacjentom daje z kolei możliwość poznania opinii o konkretnych lekarzach oraz zarezerwowania wizyty przez internet.

Statystyki nie kłamią. Już pięć lat temu ZnanyLekarz umawiał miesięcznie 100 tys. wizyt w Polsce. Portal wszedł także do Czech i Rosji. W kolejnych latach DocPlanner wszedł m.in. do: Turcji, Meksyku, Kolumbii, Brazylii czy Argentyny. W sumie w 12 państwach z jego usług korzysta już 35 mln pacjentów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(21)
Piotr
rok temu
System opiniowania lekarzy w wydaniu znanegolekarza czyni więcej szkody niż pożytku...
BoWiem
rok temu
To jest kwestia jakim jesteś człowiekiem, co wyniosłeś z domu, reszta się nie liczy
rtfd
rok temu
cieszą sukcesy mądrych ludzi. Pomysły na biznes (produkt) to rzecz powszechna, ale ich realizacja (sprzedaż) już nie. W naszych szkołach za mało stawia się na przedsiębiorczość i na finansową edukację. Produkuje się „niemyślących, mało twórczych pracowników”. Do tego rozdawnictwo pieniędzy wzmaga brak inicjatywy. Przeczytajcie sobie ksiazke pt. Emerytura nie jest Ci potzerbna . Jest o zarządzaniu pieniędzmi, by ludzie mogli zobaczyć, że można budować majątki, pomimo niewysokich zarobków.
Tadeusz M
rok temu
BRAWO JAKIE TO MIŁE ŻE MŁODY POLAK OSIĄGA TAKIE SUKCESY
Lekasz
rok temu
Pacjent?Na co to komu.
...
Następna strona