Trwa ładowanie...
bDfyBnvp

Notowania

Startup – Wszystkie wiadomości

2
05.10.2020 15:51

STARTUP
 / 
Polacy dostali 2 mln dolarów na rozwój biznesu. Wśród inwestorów rodzina Richarda Bransona

Polski startup zebrał 2 mln dolarów na rozwój swojego biznesu. Mowa o firmie Airly i jej systemie do monitorowania smogu. Wśród inwestorów znalazła się m.in. rodzina Richarda Bransona (Virgin) oraz osoby związane z firmami takimi jak Henkel czy Spotify. 

6
03.09.2020 7:33

FIRMA
 / 
Polska firma z krajowym grantem wyprowadza się do Estonii? "Stanowczo dementujemy"

Rynek huczy od plotek, że Tecra zamierza przenieść się do Estonii. Firma zaprzecza, ale jej były właściciel, a dziś doradca potwierdza, że były plany powołania spółki celowej. Smaczku dodaje fakt, że spółka należaca do niedawna do wiceszefa partii Porozumienie dostała 10 mln zł z NCBiR.

201
01.09.2020 8:50

STARTUPY
 / 
Śledzi każdy krok miliarda ludzi. Polski startup jest już wart ponad 400 mln zł

Jeśli jeszcze nie słyszałeś o Cosmose AI – nie przejmuj się. Działa głównie w Azji, gdzie napędza klientów dla ponad 600 marek i niemal 400 tys. sklepów. Robi to tak skutecznie, że bez problemów właśnie zebrał kolejne 15 mln dolarów od inwestorów.

5
29.08.2020 11:36

STARTUP
 / 
Rodzinna firma z Gdyni chce regenerować ludzi tlenem. "To nasza misja"

Kierowca quada Arkadiusz Lindner, gdy chciał zregenerować się po kolejnym etapie rajdu Dakar, korzystał z komory hiperbarycznej, którą miał ze sobą. Nie jest jedynym sportowcem, korzystającym z urządzeń gdańskiej firmy Omnioxy. - Moją misją jest, aby każdy Polak miał szybki dostęp do takiej terapii – mówi prezes firmy Adam Cegielski.

82
09.08.2020 14:11

STARTUP
 / 
Polacy stworzyli aplikację dla chorych na Hashimoto. "To aplikacja medyczna, nie ma miejsca na pomyłki"

- Kiedyś niedoczynnością tarczycy i Hashimoto zajmowali się lekarze endokrynolodzy, dziś problem jest tak powszechny, że został przerzucony na lekarzy ogólnych. A oni bardzo często nie posiadają wystarczającej wiedzy specjalistycznej ani czasu, który powinni poświęcić osobie z chorobą - mówi money.pl Ewa Galant, autorka aplikacji, która sama zmaga się z problemami z tarczycą.

bDfyBnvr
1
02.07.2020 16:47

MOTORYZACJA
 / 
Polacy kupują auta przez internet. Carsmile zaliczył rekordowy miesiąc

Choć rynek motoryzacyjny zalicza spadek, internetowa sprzedaż aut na wynajem rośnie. Carsmile sprzedał w czerwcu o 20 proc. samochodów więcej, niż w maju i o 360 proc. więcej, niż w zeszłym roku.

14
29.06.2020 11:10

STARTUP
 / 
Masz startup lub jesteś młodą firmą technologiczną? Skorzystaj ze wsparcia

Masz pomysł na biznes, ale nie masz pewności, jaka strategia dla rozwoju twojego przedsiębiorstwa będzie właściwa i w którym kierunku rozwinąć działalność, aby na dłużej zaistnieć na rynku? To dobry moment, aby poszukać odpowiedniego partnera w postaci akceleratora biznesu.

7
18.06.2020 16:00

FIRMA
 / 
Grzechorz Krychowiak inwestuje w kolejny biznes. "To budowanie jak z klocków lego"

- Zainwestowałem 5 mln zł w startup budowlany, który wymyślił innowacyjne rozwiązanie budowania bez użycia betonu – powiedział w programie „Newsroom WP” Grzegorz Krychowiak, piłkarz i właściciel salonów mody Balamonte. – Jest to szybki, tani i energooszczędny sposób, który przypomina budowanie z klocków lego. Mam też nowy pomysł na zainwestowanie pieniędzy, który zrodził się miesiąc temu. Koronawirus trochę pokrzyżował te plany, ale myślę, że pomysł zrealizuję za dwa-trzy lata. Mogę jedynie zdradzić, że to branża medyczna. Mam nadzieję, że jeszcze uda mi się kilka lat pograć w piłkę, zanim zajmę się tylko biznesem. Póki co sprawia mi to wielką radość, na treningi jeżdżę z uśmiechem.

24
14.06.2020 9:01

STARTUP
 / 
Litewski startup przekonał Polaków do sprzedaży w sieci używanych ubrań

Ubrania z drugiego obiegu powinny być pierwszym wyborem. Z takiego założenia wychodzą twórcy litewskiego startupu Vinted, którzy przekonali m.in. polskich użytkowników do tego, że starym ubraniom można nie tylko dać nowe życie, ale też przy tym zarobić.

bDfyBnvx
24
13.06.2020 13:33

PRACA
 / 
Nie musisz czekać do wypłaty. Niektóre firmy pozwalają na wypłaty zaliczek

Niemal co trzeci Polak nie ma oszczędności i brakuje mu do pierwszego. Gdy w portfelu robi się pusto, na ogół pożycza od rodziny lub wchodzi na debet. Aby temu zaradzić, cześć firm zaczęła wprowadzać narzędzia, które pozwalają pracownikom na wypłatę zaliczek z ich przyszłych wypłat.

1
06.06.2020 21:00

STARTUP
 / 
Czym jest startup? Czy każda firma jest startupem?

Startup to słowo, którego ostatnio używa się w biznesie bardzo często. Na czym polega startup i czym różni się od innych firm?

47
28.05.2020 6:48

ODMRAŻANIE GOSPODARKI
 / 
Booksy idzie za ciosem. Startup Stefana Batorego umówi na wizytę klientów Alior Banku

Zamrożenie gospodarki uderzyło w Booksy ze zdwojoną siłą. Teraz startup Stefana Batorego przechodzi do kontrataku i coraz mocniej rozpycha się w bankowości. Od czwartku klienci Alior Banku będą mogli umówić się na wizytę w oddziale właśnie przy pomocy polskiej aplikacji.

24.05.2020 10:43

NOWA GOSPODARKA
 / 
Sukces w dobie koronawirusa. Izolacja i zamknięte kina wywindowały wyniki Netfliksa

Gdy wiele firm na świecie "krwawi" z powodu koronawirusa, Netflix triumfuje. W kwietniu podwoił liczbę odwiedzających użytkowników w Polsce. Sukces firmy ma jednak wymiar globalny, choć 20 lat temu, gdy zaczynała, jako skromna wypożyczalnia z filmami na DVD, nic na to nie wskazywało.

bDfyBnvy
1
21.05.2020 14:11

INWESTYCJE
 / 
Najbogatszy polski startup na zakręcie. "Wyjdziemy z tego szybko"

Polski startup Booksy miał być jednorożcem z wyceną na ponad 1 mld dolarów. Ta wizja się oddala? - To chwilowy zakręt i spowolnienie, ale z zakręty wyjdziemy jeszcze szybciej. W Stanach Zjednoczonych już w tej chwili, gdzie połowa stanów jest zamknięta, notujemy rekordowe wyniki sprzedaży - powiedział w programie specjalnym "Newsroom WP" Stefan Batory, twórca aplikacji Booksy, służącej do umawiania wizyt online np. u fryzjerów czy kosmetyczek. - Zobaczymy, jak to będzie wyglądało w Polsce w pierwszym tygodniu po odmrożeniu. Niedługo poinformuje także o zupełnie nowej branży i zupełnie nowej grupie klientów biznesowych, którzy będą korzystali z Booksy w tej nowej rzeczywistości - dodał.

11.05.2020 11:57

FIRMA
 / 
Startupom nie braknie pieniędzy. Rynek jest zbyt mocno powiązany ze źródłami publicznymi

W kwietniu br. NCBR zwiększyło budżet jednego z konkursów „Szybka ścieżka” o ponad 600 mln zł, z czego 200 mln zł to środki dla sektora MŚP. PARP nie planuje zmian w zakresie pozyskania dofinansowania. PFR Ventures nie inwestuje bezpośrednio w startupy, ale nie wycofa środków, które zostały alokowane do Venture Capital. Eksperci prognozują, że oczywiście nastąpią zmiany, ale mimo to państwo nie zrezygnuje ze wspierania dobrych, a także innowacyjnych projektów.

33
01.04.2020 11:58

KORONAWIRUS
 / 
Biznes w czasie epidemii. Do Polski weszła mobilna myjnia samochodowa

Sytuacja z koronawirusem pogłębia problemy firm. Wiele z nich może tego czasu nie przetrwać, inne wyjdą poturbowane. Dla estońskiego startupu UpSteam kryzys jest okazją do ekspansji. Firma, która właśnie wchodzi do Polski, chce myć i odkażać auta w sposób mobilny.

224
29.03.2020 7:23

STARTUP
 / 
Poznański startup może wzmocnić walkę z koronawirusem

Wielkopolski zespół ekspertów jest w coraz bardziej zaawansowanej fazie wprowadzania do produkcji nowatorskiego sensora WARMIE. Czujnik ma na celu usprawnienie systemu wczesnego wykrywania zakażeń, monitorowanie środowiska ran oraz wyznaczenie nowych standardów kontroli w zakresie zmian temperatury.

27
09.03.2020 16:57

FIRMA
 / 
Sprzedał gitary, aby założyć biznes. Dziś jego produktów używają gwiazdy rocka

Od akustyka do przedsiębiorcy. Emil Stołecki założył firmę Lime Ears, aby produkować spersonalizowane słuchawki. Biznes zaczął szybko rosnąć, gdy audio-gadżetami zainteresowali się artyści. Słuchawek polskiego projektu używają dziś Dawid Podsiadło, Krzysztof Zalewski, Decapitated, Paradise Lost czy wirtuoz gitary basowej Les Claypool.