Trwa ładowanie...
bDSNXJDV

Notowania

Startup – Wszystkie wiadomości

107
11.04.2021 13:57

STARTUP
 / 
Klarna podbija świat. Szwedzki fintech z polskimi korzeniami najdroższy w Europie. Miliarder Siemiątkowski na liście "Forbesa"

Szwedzki fintech Klarna, oferujący możliwość odroczonych płatności, został wyceniony na 31 mld dolarów. Stał się tym samym najdroższym prywatnym fintechem w Europie i drugim na świecie. Stojący za Klarną Sebastian Siemiątkowski znalazł się właśnie w światowym rankingu milionerów "Forbesa". A zaczynał od pracy w Burger Kingu i telesprzedaży.

5
16.03.2021 10:17

INWESTYCJE
 / 
Bitpanda jednorożcem. Fintech, który ma centrum technologiczne w Krakowie, osiągnął wycenę 1,2 mld dolarów

Platforma inwestycyjna pozyskała 170 mln dolarów, zamykając jedną z największych rund finansowania w Europie, dowiedział się portal money.pl. Bitpanda rozwija w Krakowie Centrum Innowacji i Technologii. Planuje zainwestować 10 mln euro i zatrudnić 300 specjalistów IT.

140
02.03.2021 19:28

STARTUP
 / 
Biblijny start up z Polski podbija USA. Znany polski aktor zebrał 6 mln zł

Tworzona przez znanego polskiego aktora, producenta i reżysera Krzysztofa Czeczota, Biblia Audio Superprodukcja zebrała na inwestycje 6 mln zł – dowiaduje się money.pl. To pozwala firmie rozpocząć produkcję wersji amerykańskiej w legendarnym studiu w Hollywood.

2
17.02.2021 12:14

STARTUP
 / 
Opera wchodzi w usługi finansowe. Na początek pomoże odzyskać środki za zakupy online

Z internetowej niszy do branży fintech. Właściciel przeglądarki Opera uruchamia Dify – nową markę na rynku, którą ma ambicję przyspieszyć rewolucję usług finansowych w Europie. Na początek firma umożliwi użytkownikom z Hiszpanii korzystanie z usługi cashback w trakcie zakupów online. - Do Polski dotrzemy do końca roku - mówi Krystian Kolondra z Opery.

25
14.02.2021 15:15

MSP
 / 
Ulga dla programistów. Sławomir Mentzen doradza, jak obniżyć podatki. Środowisko podzielone

Zajmujesz się badaniami i rozwojem? Możesz zgodnie z prawem zapłacić niższy podatek. Jednak zdaniem doradcy podatkowego i polityka Sławomira Mentzena pod tę działalność można podczepić także programistów. - Moją pracą jest wykorzystywanie istniejących przepisów podatkowych w sposób korzystny dla moich klientów - komentuje. Nie wszyscy jednak taką interpretację podzielają.

bDSNXJDX
1
03.02.2021 15:03

BIZNES
 / 
Polski startup przeznaczy 25 mln zł na "ekspansję" w Europie i Ameryce łacińskiej

Stołeczny startup Telemedico rusza na podbój kolejnych rynków zagranicznych. Firma oferująca system teleporad medycznych przeznaczy na ten cel aż 25 mln zł.

41
27.01.2021 13:34

BOOKSY
 / 
Booksy bije dotychczasowe rekordy. Takich pieniędzy polski startup jeszcze nie widział

Aż 70 mln dolarów, czyli ok. 260 mln zł, zainwestowały fundusze w polską platformę do umawiania wizyt Booksy. To rekord na tym etapie rozwoju spółki. Pieniądze mają sprawić, że platforma stanie się tak rozpoznawalna na rynku urodowym, jak booking.com w hotelach czy Uber w przejazdach.

6
14.01.2021 6:19

STARTUP
 / 
Kup teraz, zapłać później. Twisto pozyskało 72 mln zł na rozwój odroczonych płatności

Czeski fintech, który od dwóch lat działa na polskim rynku, chce dotrzeć jeszcze szerzej ze swoimi usługami do kolejnych sklepów stacjonarnych i internetowych. Paliwa na tę ekspansję doleje australijski gigant odroczonych płatności – firma ZIP. - Dzięki temu w ciągu kilku lat będziemy obsługiwać milion klientów miesięcznie – zdradza szef Twisto Michal Smida.

77
10.01.2021 14:15

MSP
 / 
Polski producent podbija Daleki Wschód. Elektroniczne czytniki schodzą tam na pniu

Na zdominowanym przez Amazona rynku czytników coraz mocniej rozpycha się polska firma inkBOOK Europe. Jej flagowy produkt zdobywa popularność na Dalekim Wschodzie. Paweł Horbaczewski, który stworzył urządzenie, przyznaje, że taki efekt to kwestia wstrzelenia się w dobrym momencie. - Emiraty i Arabia Saudyjska otwierają się mocno na literaturę - przyznaje.

bDSNXJEd
36
25.12.2020 16:56

STARTUP
 / 
Inwestorzy handlują prawami autorskimi jak akcjami. Bob Dylan już "sprzedał" swoje utwory

Łącznie ponad 600 utworów autorstwa Dylana przejdzie na własność wydawnictwa UMG. Co nowy właściciel zrobi z tantiemami? Może nimi handlować z innymi inwestorami. Na rynku praw autorskich obecni są także polscy przedsiębiorcy. Dwóch Polaków uruchomiło pierwszą w Europie giełdę dla tego typu inwestycji.

1
21.12.2020 17:26

GOSPODARKA
 / 
Polski sensor do pomiaru temperatury już po certyfikacji. Firma zapowiada walkę o światowy rynek medyczny

Jak informuje zarząd spółki Warmie, Polskie Centrum Badań i Certyfikacji potwierdziło, że ich sensor spełnia wszystkie wymagania Wyrobu Medycznego Klasy IIb. Dzięki temu urządzenie służące do zdalnego pomiaru temperatury ciała może być stosowane w izolatoriach lub na oddziałach intensywnej terapii. Poznański startup zyskał również prawo do sprzedaży urządzenia na terenie całej Unii Europejskiej.

80
16.12.2020 10:00

INWESTYCJA
 / 
Bitpanda zadomowi się w Krakowie. Powstanie kilkaset etatów i hub technologiczny za 10 mln euro

Austriacka platforma inwestycyjna Bitpanda ogłosiła w środę, że planuje zainwestować minimum 10 mln euro, za które powstanie Centrum Technologii i Innowacji w Krakowie. Jak dowiedział się portal money.pl, w ciągu najbliższego roku hub ma zatrudnić 300 inżynierów IT i programistów.

89
14.12.2020 9:59

BOOKSY
 / 
Booksy i Versum łączą siły. Powstaje polski gigant, który zawalczy o hegemonię w branży

Od dziś Booksy oraz Versum to już jedna firma. – Unicornem dopiero będziemy, ale polskim jednorożcem już jesteśmy – mówi money.pl Stefan Batory, prezes Booksy. - I to takim grubym – dodaje Sebastian Maśka z Versum. A to oznacza, że nowa spółka warta jest już ponad miliard złotych.

bDSNXJEe
34
05.12.2020 10:47

TECHNOLOGIE
 / 
Polska firma chce "oczipować" świat. "Kody kreskowe znikną"

- Opakowanie przypomni nam, kiedy wziąć tabletkę i sprawdzi, czy olej na pewno nie był nigdy otwierany - przekonuje Marcin Pilarz z firmy Talkin' Things. Aby tak się stało, jego zdaniem, powinniśmy pożegnać tradycyjne kody kreskowe.

2
25.11.2020 6:35

STARTUP
 / 
Trochę poobijane, ale bardziej samodzielne. Tak startupy przetrwały pandemię

Koronakryzys nie taki straszny dla młodych spółek technologicznych. Z raportu fundacji Startup Poland dowiadujemy się, że większość nie zwolniła kluczowych pracowników i nie brała pieniędzy z "tarczy", a co trzecia firma ma wyższe przychody niż przed rokiem. Minusy? Problemy z pozyskaniem pieniędzy z prywatnych funduszy. Brakowało też większego zaangażowania państwa.

7
08.11.2020 9:16

NOWE TECHNOLOGIE
 / 
Polski startup pomaga firmom "odrobaczyć" ich kody. Z usługi korzystają m.in. banki i sklepy

Błąd w kodzie to dla programisty chleb powszedni, ale dla firmy to już duży problem finansowy. Polski startup RevDeBug wynalazł czarną skrzynkę dla IT, która pozwala szybciej rozprawiać się z usterkami. Narzędzie podbija właśnie USA i Wielką Brytanię.

30
31.10.2020 18:08

DESIGN
 / 
Polak potrafi. Projekt miejskiej hulajnogi doceniony za granicą

Hulajnoga, którą stworzył Mateusz Sipiora, waży tylko kilogram, jest w całości z aluminium, a jej koszt to 200 euro. - To zaawansowany prototyp, chcę wprowadzić go do produkcji niskoseryjnej – mówi autor. Wynalazek Polaka opisały już zagraniczne portale o designie oraz włoska edycja magazynu "Wired".

8
30.10.2020 14:16

MSP
 / 
Ulga dla "aniołów biznesu" w Polsce? "Chcemy być traktowani tak samo, jak fundusze"

Prywatne fundusze inwestują, mnożą zyski i mają ulgi podatkowe. "Aniołowie biznesu", czyli prywatni inwestorzy, ulg nie mieli. Teraz chcą to zmienić. - Mógłby to być mechanizm: zainwestuj w startupy to, co w danym roku zarobiłeś, a odliczymy ci podatek - wymienia inwestor Robert Ługowski. Money.pl ustało, że temat jest dyskutowany pomiędzy PFR-em a resortem finansów.