Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. MZUG
|

Polski startup pozyskał miliony. Chce zdobyć 200 tys. nowych klientów

5
Podziel się:

Polski startup CampusAI, tworzący platformę do nauki i współpracy ze sztuczną inteligencją, pozyskał 10 mln dolarów w rundzie pre-seed. Spółka chce zainwestować środki i wejść na 10 nowych rynków i pozyskać 200 tys. klientów. W CampusAI zainwestował także Maciej Zientara, twórca Supernova Group.

Polski startup pozyskał miliony. Chce zdobyć 200 tys. nowych klientów
CampusAI pozyskał w rundzie pre-seed 40 mln zł od funduszu Supernova Group (Licencjodawca)

CampusAI niedawno zakończyło rundę pre-seed, w której zainwestował Maciej Zientara - założyciel Supernova Group i partner w JR Holding. CampusAI pozyskał 40 mln zł na przyspieszenie rozwoju i globalną ekspansję. Wartość rundy pre-seed CampusAI jest rekordowa w historii polskich start-upów.

Cieszę się, że mam szansę stać się częścią globalnego przedsięwzięcia mającego wymiar nie tylko biznesowy, ale społeczny. CampusAI wypracował unikalną i łatwo skalowalną koncepcję edukacji w obszarze sztucznej inteligencji, pozwalającą w krótkim czasie wprowadzić w świat AI setki tysięcy użytkowników, będąc odpowiedzią na wyzwania rewolucji cyfrowej. Zachęcam innych przedsiębiorców, by dołączyli do nas. Zmiany wywołane AI będą za chwilę dotyczyć każdego, dlatego tak istotna jest świadoma edukacja. To da szansę zbudowania osobistej i biznesowej przewagi konkurencyjnej - mówi Maciej Zientara

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Polak "odkrył" ogromne złoża metali szlachetnych - Paweł Jarski - Elemental Holding w Biznes Klasie

CampusAI planuje ekspansję

W najbliższych planach CampusAI jest udostępnienie wielopoziomowej platformy generatywnej i zwiększenie sprzedaży programów rozwoju dla klientów B2B. W ciągu najbliższych 3 miesięcy firma planuje wejść na kolejne rynki. W tym roku planuje ekspansję do 10 krajów.

W pierwszej kolejności będą to rynki angielsko i hiszpańskojęzyczne. Docelowo, chcielibyśmy pojawić się na co najmniej 100 kluczowych rynkach, oferując rozwiązanie dla 2 miliardów ludzi. Zakładamy, że w krótkim czasie pozyskamy 200 tys. stałych użytkowników - mówi Szymon Piekarz, współzałożyciel i CTO CampusAI.

CampusAI to polski startup, który tworzy wirtualną platformę, dzięki której użytkownicy mogą korzystać z różnych kursów, narzędzi AI i społeczności w formie wizualnej. Dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z AI, platforma oferuje interaktywne kursy, które wykorzystują technologię awatarów do nauczania praktycznych umiejętności. Dla tych, którzy są bardziej zaawansowani, CampusAI jest również miejscem, gdzie mogą oferować swoje kompetencje na marketplace.

Aureliusz Górski, założyciel i szef CampusAI, podkreśla, że skuteczna transformacja cyfrowa musi być oparta na wzmacnianiu najważniejszego potencjału każdej organizacji - człowieka. "I tu z pomocą przychodzi AI. Dzięki sztucznej inteligencji jesteśmy w stanie podnieść proaktywność, kreatywność i sprawczość każdej osoby co przekłada się na wzrost potencjału organizacji. Dlatego tak ważne jest, by organizacje tworzyły przyjazne środowisko do zdobywania wiedzy i umiejętności współpracy z AI" - wyjaśnia Górski w komunikacie prasowym.

Górski, który od ponad dekady zajmuje się tworzeniem rozwiązań w ekosystemie innowacji w Polsce, prowadzi zespół składający się z przedstawicieli świata technologii i nauki. W Radzie Naukowej CampusAI zasiadają m.in. prof. Aleksandra Przegalińska i prof. Dariusz Jemielniak, obydwoje związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

Prof. Aleksandra Przegalińska, która objęła patronatem naukowym CampusAI, podkreśla, że wspiera ten projekt, ponieważ zgadza się z jego wartościami.

Po pierwsze, sztuczna inteligencja jest dla ludzi, a to znaczy, że jest ich narzędziem (a nie odwrotnie), a po drugie: sztuczna inteligencja jest dla wszystkich, a to oznacza, że powinna być jak przystępna i zdemokratyzowana - mówi Przegalińska.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(5)
Bubu
8 godz. temu
W mojej ocenie to jest scam powstaly na fali AI…
Inwestor
2 dni temu
Nigdy nie inwestuję w polskie firmy. Z polakami kombinatorami nie robi się interesòw.Jeśli chcecie inwestować w AI spòjrzcie na CMC.Jest wiele lepszych firm,ale z poza polski.Większość polskich tzw firemek że niby wiedzą upada.Bo nikt nie chce inwestować właśnie w te machloje.Jestem na rynku 20 lat I wiem co mòwię.
Biznesplan
2 dni temu
Mój startup będzie miał na celu przedstawienie i wdrożenie pracodawcy sposobu jak za pomocą AI można zastąpić pana Władka czy panią Gosię w jego firmie. Oczywiście równolegle będą prowadzone rozmowy z panem Władkiem i panią Gosią na temat kwoty jaką musieli by mi zapłacić abym odstąpił od rozmowy z pracodawcą.W zależności czy pracodawca czy pracownicy zapłacą mi lepiej ten wygra w tej grze.
Pau
2 dni temu
Poprzedni komentarz: „Nie znam się, ale się wypowiem” :)
Smiech
3 dni temu
Zainwestuję w startup, który oficjalnie przyzna, że jego celem jest całkowite zastąpienie ludzkości sztuczną inteligencją. Lepiej szybciej, niż później.