Trwa ładowanie...
bDzEFwUl

Notowania

Sztuczna Inteligencja – Wszystkie wiadomości

6
25.09.2020 13:51

SZTUCZNA INTELIGENCJA
 / 
Czym jutro zaskoczy nas sztuczna inteligencja? Jej możliwości już dziś mogą nas zaskoczyć

Sztuczna inteligencja na poziomie inteligencji człowieka? To tylko kwestia czasu – twierdzi wielu naukowców, a część uznaje nawet, że jest to możliwe jeszcze za naszego życia. Już dziś są dostępne rozwiązania, które wczoraj wydawały się nieosiągalne przez kolejne lata. Do ich wykorzystania nie potrzebujemy również drogiej infrastruktury. Wystarczy skorzystać z rozwiązań chmurowych.

169
20.06.2020 11:04

KURIERZY
 / 
Nie będziesz czekał na kuriera, to paczka dostosuje się do ciebie. Polska firma szykuje rewolucję

Największa uciążliwość przy zamawianiu przez internet? Godziny pracy kurierów i przepełnione automaty. A co, gdyby to paczka dostosowywała się do twojego czasu i miejsca, w którym przebywasz? Nad taką rewolucją na rynku pracuje polska firma.

19
24.05.2020 13:09

SZTUCZNA INTELIGENCJA
 / 
Placówki bankowe do lamusa? Co drugi Polak wolałby, aby pożyczki udzielił mu robot

Albo przekonaliśmy się do sztucznej inteligencji, albo po prostu staliśmy się wygodni. Z badania firmy Smartney wynika, że co czwarty Polak chciałby, aby robot opłacał za niego rachunki, a co drugi przejrzał jego wydatki i udzielił mu na tej podstawie kredytu.

214
29.02.2020 9:57

ROSJA
 / 
Domniemana córka Putina z nową pracą. Zajmie się badaniami nad sztuczną inteligencją

Katierina Tichonowa pokieruje instytutem badań nad sztuczną inteligencją Moskiewskiego Uniwersytetu Państwowego. Nowy projekt ma ruszyć już niebawem - i będzie miał gigantyczny budżet. Prezydent Putin nie ukrywa swoich ambicji, związanych właśnie z tymi badaniami.

3
25.02.2020 14:00

NOWE TECHNOLOGIE
 / 
Polsko-polskie spory gospodarcze. Sztuczna inteligencja pogodzi skonfliktowane firmy

Już w połowie roku może zapaść w Polsce pierwszy wyrok z wykorzystaniem sztucznej inteligencji. Chodzi o spór pomiędzy firmami przed sądem arbitrażowym. - Technologia nie wyda wyroku za arbitra, ale pomoże mu znaleźć najlepszą linię orzeczniczą – tłumaczy twórca e-sądu.

bDzEFwUn
28
29.11.2019 14:14

SZTUCZNA INTELIGENCJA
 / 
Nie płacisz podatków, nie pojedziesz pociągiem? To przyszłość

- Jeśli możemy dziś uczyć sztuczną inteligencję rozpoznawania twarzy, jak jest dziś na lotniskach w Chinach np., robić detekcję "fraudów", to jesteśmy blisko, żeby była ona uczestniczką naszego codziennego życia. Ta dziedzina będzie decydować również, jak gospodarki będą tworzyć przewagi, bo detekcja oszustw w podatkach na całym świecie jest robiona dziś za pomocą sztucznej inteligencji. W Chinach już jest tak, że jak pan nie płaci podatków, albo ma problemy z wymiarem sprawiedliwości, to nie może pan wsiąść do niektórych pociągów - mówił w programie "Biznes Mówi" Jarosław Królewski, prezes Synerise.

45
24.11.2019 8:29

RYNEK PRACY
 / 
Nowych technologii nie zatrzymamy. W Polsce potrzeba aż 200 tys. specjalistów

Eksperci już nie straszą sztuczną inteligencją i robotyzacją, które zabiorą milionom ludzi miejsca pracy. Wniosek jest inny. To ci, którzy nie nadążą za zmianami, sami się tej pracy pozbawią.

16.10.2019 13:54

TECHNOLOGIE
 / 
Tauron napędza się AI

Energetyczny gigant już rozwija kilka istotnych projektów w których sztuczna inteligencja odgrywa niebagatelną rolę. A to ma być dopiero początek.

1
09.10.2019 21:29

GOSPODARKA
 / 
Cyfrowe kompetencje i sztuczna inteligencja. Oto wyzwania najbliższej przyszłości

- Współcześnie dzieci pływają w technologii, ale pływają niestety tylko na płytkiej wodzie. Musimy nauczyć dzieci korzystać szerzej z technologii, musimy kształcić Polaków tak, by byli świadomi możliwości technologii, ale również zagrożeń z niej wynikających. Musimy pokazać, jak wykorzystać technologie w pracy zawodowej, zdobywaniu doświadczeń, poszerzaniu wiedzy - mówi Bartłomiej Klinger, zastępca dyrektora NASK. O tym, jakie korzyści i zagrożenia niosą ze sobą nowoczesne technologie eksperci debatowali podczas Kongresu 590 w podrzeszowskiej Jasionce. Jak zwracał uwagę zastępca dyrektora Instytutu Badawczego NASK, wraz z dynamicznym rozwojem nowych technologii - w tym np. sztucznej inteligencji - Polska stanie przed sporymi wyzwaniami prawnymi. Podczas panelu Klinger tłumaczył, że część zmian trzeba będzie objąć regulacjami. Wyzwaniem będzie na przykład określenie tego, kto odpowiada prawnie za błędy popełnione przez maszyny. Właściciel, projektant, czy może nikt? Podczas panelu eksperci zwracali jednak uwagę, że rozwój sztucznej inteligencji to szansa dla polskiej gospodarki. Więcej w materiale wideo.

bDzEFwUt
67
06.10.2019 13:49

GIEŁDA
 / 
Przebój na giełdzie. Pracowników zastępują maszynami. Wśród odbiorców są KFC i CCC

Tak wielkie wzrosty giełdowe to rzadkość, nawet jak na rynek NewConnect. Zatrudniająca 25 osób spółka M4B jest warta czterokrotnie więcej niż na koniec ubiegłego roku. Czym się zajmuje? Zastępuje "niskoopłacanych" pracowników maszynami.

1
30.08.2019 7:02

GOVTECH POLSKA
 / 
GovTech ma pomóc rządowi. Startupy w służbie państwowym gigantom

GovTech Polska to program, w którym startupy mają rozwiązywać konkretne problemy, z którymi mierzą się państwowe spółki i instytucje. Dzięki temu młode firmy będą mogły liczyć na kontrakty o wartości nawet 600 tys. zł.

10.08.2019 10:36

SZTUCZNA INTELIGENCJA
 / 
Eksperci: Sztuczna inteligencja wymusi w prawie zmiany, ale nie powinny one być wprowadzane w pośpiechu

Sztuczna inteligencja ma coraz szersze zastosowanie, ale w Polsce brakuje regulacji związanych z jej rozwojem. Według znawców tematu, zmiany są potrzebne, jednak niekoniecznie w trybie pilnym. Na poziomie unijnym już zostały podjęte pierwsze kroki. U nas należy przyjrzeć się m.in. obszarowi przepisów prawa cywilnego. Pojawiają się bowiem pytania o zakres odpowiedzialności cywilnej za szkody wyrządzone przez AI czy korzystanie z samochodów autonomicznych. Ponadto eksperci zwracają uwagę na kwestie dotyczące prawa autorskiego czy ochrony danych osobowych. Bazowanie na obecnych rozwiązaniach może w przyszłości oznaczać chaos.

6
10.07.2019 11:49

TECHNOLOGIA
 / 
Etyka sztucznej inteligencji na drodze

Wizja podróżowania bez kierowcy może nieco przerażać, bo jeśli nikt nie trzyma kierownicy, kto odpowie za wypadek? No i w kogo uderzy, gdy sztuczna inteligencja sama podejmie decyzję?

bDzEFwUu
6
14.06.2019 11:33

BANKI
 / 
Prezes Pekao: firmy GAFA stają się konkurencją dla banków

- Banki mogą się wiele nauczyć od firm GAFA (Google, Amazon, Facebook, Apple), te firmy stają się dla nas konkurencją. Młode pokolenia chcą mieć podobne doświadczenie ze swoim bankiem, jakie mogą osiągnąć z firmami GAFA, czyli dużo lepsza rozpoznawalność klienta, rozwiązania szyte na miarę, obudowywanie produktami, proste rozwiązania i sto procent w internecie - powiedział Michał Krupiński, prezes Banku Pekao S.A., w rozmowie z Mikołajem Kunicą w programie "Biznes Mówi".

31.05.2019 12:07

AI
 / 
Sztuczna inteligencja ma szansę zrewolucjonizować polski rynek retail. Ale stanie się to dużo później niż na Zachodzie

Na rodzimym rynku najszybciej mogą rozwinąć się technologie pozwalające sieciom na optymalizację ich działań i podnoszenie poziomu satysfakcji klientów. W punktach sprzedaży, w których obsługa jest prosta i nie wymaga interakcji ze sprzedawcami, pracownicy będą stopniowo zastępowani robotami. Ale zmiany będą powolne. Winne temu będą wysokie koszty. Na Zachodzie wprowadzenie do sklepu maszyny, która np. cyklicznie składa ubrania, wynosi tyle samo, co miesięczna pensja jednego ekspedienta. W Polsce może to odpowiadać aż kilku wynagrodzeniom.

21.05.2019 9:29

NOWE TECHNOLOGIE
 / 
Transformacja cyfrowa Żabki nabiera tempa

Żabka intensywnie pracuje nad wdrożeniem nowych technologii, które będą ułatwiać codzienne zakupy. O względy klienta sieć zawalczy z pomocą sztucznej inteligencji i big data. Inteligentne półki, spersonalizowane witryny, aplikacja dla klientów oraz franczyzobiorców, kasy z wideoweryfikacją produktów – to tylko niektóre z rozwiązań, po jakie sięga ta sieć sklepów. Z pierwszych skorzystamy jeszcze w tym roku.

3
11.05.2019 17:41

AI
 / 
AI, czyli nowy wyścig zbrojeń

Największe gospodarki świata inwestują miliardy w sztuczną inteligencję. Francja stawia na naukę, USA – na wykorzystanie danych i obronność, a Chiny – na wszystko razem. Najszybszy w tym wyścigu zyska przewagę gospodarczą i militarną na lata.

77
08.05.2019 8:06

STARTUP
 / 
W Warszawie ma powstać technologia do walki z głodem. Stoją za nią naukowcy z Ukrainy

Jak nauczyć rośliny, by przetrwały suszę? Ukraiński startup DeepTrait pracuje nad technologią, która może zmienić rolnictwo. Twórcy zebrali od inwestorów 300 tys. dolarów i planują rozwinąć swój biznes w Warszawie.