Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. MIW
|
aktualizacja

Polak, który współtworzył ChatGPT Przedsiębiorcą Roku money.pl

31
Podziel się:

Wojciech Zaremba, współzałożyciel OpenAI, został laureatem kategorii Przedsiębiorca Roku Nagrody money.pl. To polski naukowiec, współtwórca ChatGPT, najgłośniejszej technologii ostatnich lat, która błyskawicznie odmienia biznes.

Polak, który współtworzył ChatGPT Przedsiębiorcą Roku money.pl
Wojciech Zaremba, współtwórca OpenAI (YouTube, Y Combinator)

Nagroda money.pl przyznawana jest od 2019 roku. Finałowa gala, podczas której wręczono nagrody laureatom, odbyła się na konferencji Impact'23 w Poznaniu. Tradycyjnie, nagrody są przyznawane przez Kapitułę w trzech kategoriach, a dodatkowo wręczana jest Nagroda Specjalna Redakcji za wkład społeczny.

Wojciech Zaremba został Przedsiębiorcą Roku Nagrody money.pl

Przedsiębiorcą Roku w piątej edycji Nagrody Money.pl został Wojciech Zaremba, współzałożyciel OpenAI firmy tworzącej ChatGPT. Zaremba odpowiedzialny jest m.in. za zespoły językowe, zajmujące się przetwarzaniem języka naturalnego, czyli clou działania tej technologii.

Urodzony w 1988 r. w Kluczborku, w 2022 r. stał się jednym z najważniejszych polskich nazwisk w globalnej branży technologicznej.

Kapituła wyróżniła Wojciecha Zarembę za determinację i wizjonerstwo firma pracowała nad ChatGPT od wielu lat, ale dopiero ostatnio technologia osiągnęła globalny sukces i zasięg. Zaremba jednocześnie jest naukowcem, publikuje m.in. prace dotyczące uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji. Wcześniej pracował m.in. w Nvidia, a także Google Brain i Facebooku.

Nagrody money.pl rozdane

Redakcja money.pl oraz kapituła złożona z prezesów największych polskich firm, doświadczonych managerów nagrodziła przedsiębiorców i firmy, które w nieschematyczny, otwarty i nowoczesny sposób patrzą na biznes i wyznaczają jego trendy, a przy tym działają odpowiedzialnie społecznie.

O pozostałych laureatach można przeczytać TUTAJ.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(31)
Zenon zawodow...
11 miesięcy temu
Jest szansa dla kobiet ze sztucznymi cyckami i innymi częściami ciała, będzie szansa sensownie z nimi pogadać ;-)
set
12 miesięcy temu
Właśnie chatGPT powiedział mi co mam robić. "Świetnie, dziękuję za podzielenie się swoimi zadaniami ze mną. Oto moja rekomendacja dotycząca priorytetów: System logowania: To zadanie prawdopodobnie będzie miało długoterminową korzyść, ponieważ pomoże Ci śledzić ważne informacje i może wymagać znaczącego wysiłku wdrożeniowego. Dlatego polecam zrobić to zadanie swoim najwyższym priorytetem. Sklep internetowy: Utworzenie sklepu internetowego to również ważne zadanie, które może zająć trochę czasu i wysiłku, ale może przynieść Ci potencjalne dochody w długiej perspektywie czasowej. Dlatego proponuję, aby zrobić to zadanie jako drugi priorytet. Gra internetowa: Tworzenie gry internetowej może być ciekawym i kreatywnym projektem, ale może wymagać dużej ilości czasu i zasobów do ukończenia. Ponieważ nie jest to tak pilne jak poprzednie dwa zadania, proponuję zrobić to zadanie jako trzeci priorytet. Social media: Na koniec, utrzymywanie obecności w social media może być ważne dla celów marketingowych i zaangażowania, ale jest mniej pilne niż inne zadania i można to zrobić równolegle z innymi działaniami. Dlatego proponuję zrobić to zadanie jako czwarty priorytet. Pamiętaj, że to tylko rekomendacje i powinieneś stosować własną ocenę priorytetów swoich zadań na podstawie swoich konkretnych celów i okoliczności."
Rusz głową
12 miesięcy temu
Brawo dla pismakow, programista bez udziałów w tej firmie przedsiębiorca roku - debilizm roku. Przecież ten koleś jest pracownikiem a nie przedsiębiorca. Czy ktoś tam w tym money w ogóle myśli???
pytanie?
12 miesięcy temu
Ciekawe czy ma jakieś udziały, czy tylko był dawcą pomysłów dla korporacji?
Ooo.
12 miesięcy temu
To początek "Cywilizacji robotów". Pisał o tym na swoim blogu już jakieś 10 lat temu polski naukowiec alternatywny Doktor Wszechnałóg. Poszukajcie w necie ciekawie się zakończyło.
...
Następna strona