Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wojna w afganistanie
17.08.2012 10:51

Afgański policjant zabił dwóch amerykańskich żołnierzy

Rzecznik NATO w Kabulu Jamie Graybeal sprecyzował, że do ataku doszło w prowincji Farah na zachodzie kraju.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Xinhua/eyevine/EAST NEWS)

Afgański policjant otworzył w piątek ogień do amerykańskich żołnierzy, zabijając dwóch z nich - poinformował przedstawiciel sił NATO w Afganistanie. Do incydentu doszło na zachodzie Afganistanu i jest to szósty taki przypadek w ciągu ostatnich dwóch tygodni.

Rzecznik NATO w Kabulu Jamie Graybeal sprecyzował, że do ataku doszło w prowincji Farah na zachodzie kraju. Jak powiedział, napastnik był członkiem afgańskiej policji lokalnej, ochraniającej wsie formacji szkolonej przez siły międzynarodowej koalicji. Graybeal powiedział, że amerykańscy żołnierze zmarli, zanim afgański policjant został zastrzelony.

W tym roku wzrosła liczba ataków Afgańczyków na żołnierzy Międzynarodowych Sił Wsparcia Bezpieczeństwa (ISAF) w Afganistanie. Wskutek takich ataków śmierć poniosło 36 zagranicznych żołnierzy.

Agencja Associated Press zauważa, że incydenty te podają w wątpliwość strategię mającą na celu szkolenie Afgańczyków, aby całkowicie przejęli oni odpowiedzialność za bezpieczeństwo w swoim kraju w 2014 roku.

Czytaj więcej w Money.pl
USA już wiedzą. Wkrótce ruszy ofensywa Pakistańska armia szykuje się do rozpoczęcia wkrótce operacji bojowych na terenach plemiennych w pobliżu granicy z Afganistanem.
Dymisja amerykańskiego "Lawrenca z Arabii" Trzech ambasadorów USA w regionach kluczowych dla międzynarodowego bezpieczeństwa złożyło latem dymisje.
Zabił kilkunastu cywili. Jednak będzie sądzony We wrześniu ruszy proces w sprawie sierżanta Roberta Balesa, oskarżonego o zabicie w marcu kilkunastu cywilów na południu Afganistanu
Tagi: wojna w afganistanie, afganistan, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz