Notowania

bin laden
06.05.2011 15:19

Al-Kaida potwierdza śmierć bin Ladena

Siatka terrorystyczna śmierć terrorysty nazywa klątwą dla Ameryki. Zagroziła, że jego krew nie zostanie zmarnowana, i zapowiedziała dalsze ataki na Amerykanów i ich sojuszników.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

aktualizacja 17:30

W oświadczeniu umieszczonym na islamskich stronach i forach internetowych Al-Kaida potwierdziła śmierć swojego przywódcy, Osamy bin Ladena. *Siatka terrorystyczna* zagroziła, że jego krew _ nie zostanie zmarnowana _, i zapowiedziała dalsze ataki na Amerykanów i ich sojuszników.

Poinformowała o tym organizacja SITE, zajmująca się monitorowaniem internetowej aktywności grup terrorystycznych.

Al-Kaida wezwała swoich zwolenników, aby nie porzucali walki zbrojnej. _ Krew bin Ladena jest zbyt cenna dla nas i dla każdego muzułmanina, by została zmarnowana _ - napisano w oświadczeniu.

_ Szczęście Amerykanów i ich sojuszników zamieni się w smutek, a ich krew zostanie zmieszana z łzami _ - głosi komunikat Al-Kaidy.

_ Wzywamy ludność muzułmańską w Pakistanie, na którego ziemi szejk Osama został zabity, aby powstała i zbuntowała się, żeby zmyć hańbę, jaką okryła ich banda zdrajców i złodziei (...), i oczyścić swój kraj z plugastwa Amerykanów rozsiewających w nim korupcję _ - napisano w oświadczeniu.

Al-Kaida zapowiedziała również, że wkrótce upubliczni nagranie głosu bin Ladena, zarejestrowane tydzień przed jego śmiercią.

Władze pakistańskie przesłuchują żonę bin Ladena

Jedna z trzech żon Osamy bin Ladena powiedziała pakistańskim śledczym, że mieszkała w jego kryjówce w Abbotabadzie przez sześć lat - powiedział przedstawiciel pakistańskiego wywiadu, zastrzegając sobie anonimowość. Nie ustalono jeszcze, czy również bin Laden przebywał tam od 2006 roku.

Żona bin Ladena, zidentyfikowana jako urodzona w Jemenie Amal Ahmed Abdullfattah, twierdzi, że przez cały ten okres nie opuszczała górnych pięter willi. Jest przesłuchiwana przez służby pakistańskie wraz z dwiema innymi żonami bin Ladena, zatrzymanymi po operacji komandosów amerykańskich, którzy 2 maja zabili przywódcę Al-Kaidy.

W rękach władz pakistańskich jest też ośmioro lub dziewięcioro dzieci, które znajdowały się w willi w Abbotabadzie, gdy Pakistańczycy weszli tam po wycofaniu się komandosów amerykańskich.

Associated Press pisze, że w sytuacji, gdy relacje przedstawicieli USA z przebiegu akcji komandosów są _ zmienne i niekompletne _, zeznania żon bin Ladena mogą pomóc w ujawnieniu wielu szczegółów.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/144/t47504.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/al-kaida;ma;bombe;atomowa;w;europie,83,0,822099.html) Al-Kaida ma bombę atomową w Europie? Wskazują na to zeznania islamskich terrorystów pozostających w amerykańskiej niewoli, ujawnione przez Wikileaks.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/54/t138550.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/to;jeszcze;nie;koniec;wojny;z;al;kaida,99,0,821859.html) To jeszcze nie koniec wojny z Al Kaidą Interpol przestrzegł przed ewentualnym odwetem za zabicie Osamy bin Ladena. Zdaniem ekspertów szczególnie zagrożony jest Pakistan.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/162/t138146.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/terrorysta;z;al-kaidy;informatorem;anglikow,191,0,818367.html) Terrorysta z Al-Kaidy informatorem Anglików? Adil Hadi al-Dżazairi Bin Hamlili jest też winny zamachu na dwa chrześcijańskie kościoły w Pakistanie.
Tagi: bin laden, terroryzm, al-kaida, terror, dżihad, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz