Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Al Szabab grozi umiarkowanym muzułmanom

0
Podziel się

W godzinnym filmie, nakręconym przez somalijskich islamistów z organizacji al Szabab, padają niedwuznaczne wezwania do ukarania odstępców.

Al Szabab grozi umiarkowanym muzułmanom
(Xinhua/eyevine/EAST NEWS)
bErmwUeZ

Brytyjska policja zaoferowała ochronę kilku umiarkowanym muzułmanom w kraju, którzy potępili zamordowanie w maju w Londynie szeregowca Lee Rigby'ego. W godzinnym filmie, nakręconym przez somalijskich islamistów z organizacji al Szabab, padają niedwuznaczne wezwania do ukarania odstępców.

- _ Jeśli nie możecie zdobyć czegoś takiego, wystarczy solidny nóż z najbliższego hipermarketu. Też się nada _- apeluje do współwyznawców w Wielkiej Brytanii zamaskowany narrator filmu, trzymając w rękach automat kałasznikowa. Szeregowiec Lee Rigby został w maju zamordowany przez dwóch islamistów właśnie takim _ solidnym nożem _.

Brytyjska brygada antyterrorystyczna przeprowadziła rozmowy z co najmniej czterema znanymi muzułmanami, których zdjęcia i nazwiska pojawiają się w filmie. Jeden z nich to filmowiec, Mohammed Ansar powiedział dziennikowi _ The Daily Telegraph _, że prowokowanie radykałów w Wielkiej Brytanii do ataków na współwyznawców to nowy, groźny wymiar islamizmu.

bErmwUfb

Inny zagrożony, londyński imam Ajmal Masroor przyznał, że traktuje groźby poważnie, ale powiedział Kanałowi Czwartemu brytyjskiej telewizji: - _ Powiadam tym z al Szabab - jeśli myślicie, że ucichnę, to się zawiedziecie. W islamie chodzi o pokój i sprawiedliwość. Jeśli al Szabab je naruszy, będę przeciwko nim. To samo, jeśli naruszy je brytyjski rząd. Nie będę siedział cicho. Mój obowiązek to mówić prawdę _ - mówił imam Mamsroor.

Czytaj więcej w Money.pl
"Naszą bazę zaatakowały siły Wielkiej Brytanii" Somalijska radykalna milicja islamistyczna Al-Szabab podała, że nieudany atak na jej ważną bazę w porcie Barawe na południu Somalii został przeprowadzony przez siły specjalne W. Brytanii i Turcji.
Brytyjczycy enigmatycznie: Opuśćcie Somalię Brytyjski rząd ostrzegł przed "konkretnym zagrożeniem" w samozwańczym regionie autonomicznym na północy Somalii.
Muzułmanie w Wielkiej Brytanii. Policja ostrzega przed atakami Ostrzeżenie takie otrzymało co najmniej czterech intelektualistów muzułmańskich - podała w piątek AFP. Wszyscy wypowiadali się krytycznie na temat ekstremizmu religijnego.
bErmwUfC
KOMENTARZE
(0)