Notowania

algieria
19.01.2013 14:36

Algieria: W kompleksie gazowym znaleziono 15 spalonych ciał

Siły specjalne przypuściły szturm na rafinerię gazu, gdzie islamiści przetrzymywali zakładników. Zabito 11 porywaczy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*Algierskie siły specjalne przypuściły dzisiaj po południu szturm na rafinerię gazu w kompleksie In Amenas, gdzie islamiści przetrzymywali zakładników. Zabito 11 porywaczy; wcześniej islamiści zabili siedmiu cudzoziemców. Wydaje się, ze kryzys dobiegł końca. *

aktualizacja: 16:05

Poinformowała o tym algierska agencja APS, powołując się na źródło w siłach bezpieczeństwa. Nie wiadomo, czy ktoś z zakładników w rafinerii pozostał przy życiu. APS nie podała też narodowości zabitych. Według gazety _ El Watan _ porywacze zabili trzech Belgów, dwóch Amerykanów, Brytyjczyka i Japończyka. _ El Watan _ informuje też, że zostali zabici wszyscy porywacze.

Agencja Associated Press odnotowuje, że według źródeł algierskich w napaści na kompleks gazowy uczestniczyło łącznie ok. 30 islamistów i że 18 _ unieszkodliwiono _ jeszcze zanim siły specjalne przystąpiły w sobotę do szturmu, więc wydaje się, iż kryzys wreszcie się zakończył.

Wcześniej w sobotę źródła algierskie informowały, że na terenie kompleksu gazowego algierskie siły specjalne natrafiły na 15 spalonych ciał. Nie ma informacji na temat tożsamości tych ludzi. Nie wiadomo też, w jakich okolicznościach zginęli. Pojawiła się też informacja, że uwolnionych zostało 16 cudzoziemskich zakładników, w tym dwóch Amerykanów, dwóch Niemców i Portugalczyk.

Algierski minister komunikacji Mohammed Said mówił w sobotę w radiu, że w rękach terrorystów znajdowało się jeszcze 30 zakładników. Brytyjski minister spraw zagranicznych William Hague poinformował tego dnia, że większość Brytyjczyków w In Amenas jest już bezpiecznych, ale że nieznany jest los _ mniej niż dziesięciu _. Powiedział też, że w In Amenas jest już brytyjski personel konsularny.

Czytaj więcej w Money.pl
Francuzi odetchnęli. Wszyscy są już wolni Dzisiaj, dwa dni po próbie odbicia zakładników nadal nie jest znana dokładna liczba ani los cudzoziemskich zakładników w In Amenas.
Część zakładników juz wolnych. Co z resztą? Wczoraj ewakuowano uwolnionych rannych zakładników, którzy byli przetrzymywani przez islamistycznych bojowników na terenie kompleksu rafinerii gazowej In Amenasi.
_ Dopadniemy islamistów z Algierii _ Była to pierwsza wypowiedź wysokiego rangą przedstawiciela amerykańskich władz od początku kryzysu - zauważa agencja Reutera.
Tagi: algieria, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz