Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Amerykanie stracili kontrolę nad rakietami balistycznymi

0
Podziel się

Brak łączności w amerykańskiej bazie sił powietrznych w stanie Wyoming trwał 45 minut.

Amerykanie stracili kontrolę nad rakietami balistycznymi
(defenselink.mil/public domain)
bEitHyaJ

Utratę łączności z rakietami w bazie sił powietrznych Francis Warren Air Force Base w stanie Wyoming (środkowy-zachód USA) spowodowała awaria komputerów, a nie przerwa w dostawie prądu - poinformowała agencja AP.

W bazie Francis Warren Air Force Base w stanie Wyoming (środkowy-zachód USA) nastąpiła awaria komputerów, która spowodowała utratę łączności z międzykontynentalnymi rakietami balistycznymi typu Minuteman III.

Brak łączności trwał przez około 45 minut, we wtorek rano poinformowano o nim Biały Dom.

bEitHyaL

Według informatorów AP, nie ma powodów, by sądzić, że awaria została spowodowana świadomie. We wtorek wieczorem badania inżynierów wskazywały na to, że problem mógł być spowodowany przez urządzenie w centrum kontroli lotów.

Przedstawiciele Sił Powietrznych USA powiedzieli agencji AP, że nie stracono ani na chwilę możliwości odpalenia rakiet.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/128/t80512.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/rakiety;patriot;i;zolnierze;usa;juz;w;kwietniu;w;polsce,205,0,593869.html) Rakiety Patriot i żołnierze USA już w kwietniu w Polsce Pierwsza bateria rakiet pojawi się w Morągu i pierwsi żołnierze USA.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/32/t85792.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/chiny;kupia;od;rosji;rakiety;s-300,92,0,605532.html) Chiny kupią od Rosji rakiety S-300 Rakiety montowane na samochodach mogą zestrzelić samoloty z odległości 150 km.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/22/t84758.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/hamas;testuje;nowe;rakiety,165,0,553637.html) Hamas testuje nowe rakiety Izrael jest zaniepokojony, bo pocisk ma zasięg 60 km i może uderzyć w Tel Awiw.
bEitHybm
wiadmomości
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)