Notowania

norwegia
27.05.2014 10:31

Aresztowano w Norwegii trzech podejrzanych o wspieranie dżihadu w Syrii

Wszyscy trzej mężczyźni są obywatelami Norwegii.

Podziel się
Dodaj komentarz
(mroach/CC BY-SA 2.0/Flickr)

Norweski kontrwywiad poinformował o aresztowaniu trzech mężczyzn podejrzanych o zamiar wsparcia ugrupowania islamistycznego w Syrii lub przyłączenia się do tej grupy.

_ Są poważne podstawy, aby sądzić, że dwóch aresztowanych prowadziło działalność w charakterze zagranicznych bojowników na rzecz Islamskiego Państwa Iraku i Lewantu (ISIL) _ - głosi komunikat Agencji Bezpieczeństwa Narodowego (PST).

Wszyscy trzej mężczyźni są obywatelami Norwegii - jeden, 29-letni, ma korzenie somalijskie, a dwaj pozostali, 24- i 27-letni, pochodzą z krajów byłej Jugosławii - sprecyzowały służby. Zatrzymani mieszkali w rejonie Oslo.

Mężczyźni zostali aresztowani w swoich domach we wtorek rano, _ aby zapobiec jakiemukolwiek dodatkowemu wsparciu z ich strony ISIL lub przyłączenia się _ do organizacji.

Według norweskich służb specjalnych w walkach z reżimem syryjskiego prezydenta Baszara el-Asada bierze lub brało udział co najmniej 40-50 ludzi mających powiązania z Norwegią. Władze obawiają się, że osoby te mogą wrócić do kraju - zradykalizowane i stanowiące większe zagrożenie.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: norwegia, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz