Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Arktyczne mrozy w USA

0
Podziel się:

Na północy kraju, w takich stanach jak Minnesota i Wisconsin, termometry wskażą minus 45 stopni Celsjusza.

Arktyczne mrozy w USA
(PAP/EPA)

Do Stanów Zjednoczonych dotarły arktyczne mrozy. W 24 stanach średnia temperatura ma wynosić minus 17 stopni Celsjusza. Problemy z tym związane odczuwa ponad 50 milionów Amerykanów.

Na północy kraju, w takich stanach jak Minnesota i Wisconsin, termometry wskażą minus 45 stopni Celsjusza. Nieznacznie mniejszy mróz odczują mieszkańcy północnej Dakoty. W Chicago słupek rtęci spadnie do minus 30 stopni.

Około 70 procent mieszkańców USA odczuje duży spadek temperatur, nawet w miejscach, gdzie mroźna aura jest rzadkością. Tak jest na przykład w Atlancie czy na północy Florydy, a nawet na Karaibach.

Wszystkiemu winne są arktyczne masy powietrza znad Kanady. W Missisippi kilka domów zdewastowały cztery tornada. Z powodu tych anomalii pogodowych z wielu amerykańskich lotnisk odwołano kilkaset lotów, a opóźnienia przekraczały ponad 75 minut.

W najbliższych dniach może być jeszcze gorzej, gdyż na przykład w Nowym Jorku i Nowej Anglii są spodziewane bardzo duże opady śniegu oraz przenikliwie zimny wiatr wiejący od strony Oceanu Atlantyckiego.

Czytaj więcej w Money.pl
Obama dzwoni i zaprasza. Jest data wizyty Obama zadzwonił dziś do Essebsiego i pochwalił Tunezyjczyków za zdolność do pokojowego kompromisu, którą wykazywali się podczas historycznej i trwającej cztery lata transformacji.
Europejska wołowina w USA? Jest decyzja _ - Uważamy, że amerykański rynek wołowiny powinien zostać otwarty na pozostałe kraje Unii - _powiedział rzecznik KE ds. zdrowia i bezpieczeństwa żywności Enrico Brivio.
Smartshirt i czytnik na kostkę. Ruszyły targi Tematem prestiżowych targów elektroniki konsumenckiej jest ochrona zdrowia.
wiadomości
KOMENTARZE
(0)