Trwa ładowanie...
bDzBnCoR

Notowania

Usa – Wszystkie wiadomości

7
19.01.2021 17:14

SANKCJE
 / 
Nord Stream 2. USA wprowadzają sankcje na barkę pracującą przy budowie gazociągu

Barka do układania rur Fortuna i jej armator zostali objęci amerykańskimi sankcjami za pracę przy budowie Nord Stream 2. Decyzję tę ogłosiło we wtorek ministerstwo finansów USA.

2
19.01.2021 10:26

GOSPODARKA
 / 
Ostrzegał przed atakującymi Kapitol. Został zwolniony. Teraz firma przeprasza

Przed atakiem na Kapitol ostrzegał w służbowym intranecie, że "naziści są blisko". Miał tu na myśli agresywnych zwolenników Donalda Trumpa. Firma zwolniła pracownika za taki komentarz, a teraz przeprasza.

3
13.01.2021 21:06

USA
 / 
Jedni się od Trumpa odwracają, inni lgną. Potężna firma z Dubaju chce zacieśnić współpracę

Miasto Nowy Jork rozwiązuje kontrakty biznesowe z Trump Organization. Burmistrz uzasadnił to "wywołaniem przez prezydenta buntu przeciw rządowi USA". Nie wszystkim jednak przeszkadza język, jakim posługuje się Donald Trump. Z prezydentem interesy chce robić m.in. spółka z Dubaju.

30
12.01.2021 18:17

USA
 / 
Zamieszki w USA. Media: Deutsche Bank zrywa współpracę z imperium Trumpa

Deutsche Bank nie będzie już współpracować z Donaldem Trumpem - podaje "The New York Times". To duży cios dla imperium Trumpów, ponieważ DB jest największym kredytodawcą ich przedsięwzięć. Bank podjął tę decyzję w następstwie ataku na Kapitol.

5
12.01.2021 16:46

USA
 / 
Sheldon Adelson nie żyje. To miliarder, który stworzył imperium hazardowe

Sheldon Adelson nie żyje - poinformowała założona przez niego firma Las Vegas Sands. Miliarder miał 87 lat. Otwarcie wspierał Donalda Trumpa oraz premiera Izraela Beniamina Netanjahu.

bDzBnCoT
28
12.01.2021 9:07

AMAZON
 / 
Amazon ukarał amerykańskich parlamentarzystów. Wstrzymuje dotacje

Komitet akcji politycznej Amazon zawiesza dotacje dla parlamentarzystów głosujących przeciw zatwierdzeniu przez Kongres prezydenta elekta Joe Bidena. To kolejna firma, która ukarała amerykańskich polityków.

6
11.01.2021 11:20

USA
 / 
Amazon, Google i Apple wypowiedziały współpracę prawicowemu serwisowi

Amazon, Apple i Google wycofały się ze współpracy z amerykańskim serwisem społecznościowym Parler. Powodem rezygnacji są zarzuty o to, że serwis służy do nawoływania do aktów przemocy.

4
08.01.2021 9:52

USA
 / 
Inwestorzy nie przejęli się zamieszkami. Na Wall Street padł rekord

Bardziej od zamieszek w Waszyngtonie inwestorów interesuje zwycięstwo Demokratów w Senacie. W czwartek główne indeksy na nowojorskiej giełdzie kontynuowały wzrosty i pobiły kolejne rekordy.

136
07.01.2021 12:06

GOSPODARKA
 / 
Zamieszki w USA to sygnał. Walka o hegemonię na świecie wkracza w nową fazę

Na kryzysie amerykańskiej demokracji najmocniej mogą zyskać Chiny, które w ostatnich latach walczą z USA o hegemonię na świecie. Tak twierdzą eksperci. - Amerykanie na własną prośbę tracą pozycję lidera - mówi money.pl prof. Andrzej Mania z Uniwersytetu Jagiellońskiego.

bDzBnCoZ
7
07.01.2021 11:39

ZAMIESZKI
 / 
USA. Sądny dzień dla Trumpa. Biden oficjalnie ogłoszony prezydentem

W czwartek przed godz. 10 czasu polskiego Kongres uznał Joe Bidena za nowego prezydenta USA. Decyzja została ogłoszona kilkanaście godzin po tragicznym w skutkach szturmie na amerykański Kapitol w Waszyngtonie. Prezydent Donald Trump ogłosił, że władzę następcy przekaże już 20 stycznia.

8
07.01.2021 11:32

GIEŁDA
 / 
Zwycięstwo Demokratów. Zamieszki na Kapitolu. Reakcja rynków

Inwestorzy potraktowali zwycięstwo Demokratów w wyborach do Senatu w Georgii jako zapowiedź silniejszego fiskalnego wsparcia dla gospodarki. Rynki finansowe, mimo zamieszek na Kapitolu, zareagowały pozytywnie.

228
07.01.2021 11:30

JOE BIDEN
 / 
Zamieszki w USA to prezent dla Pekinu i Moskwy. "Chińska propaganda już działa"

- Pekin wykorzysta obrazki z USA do cna - mówi money.pl dr Michał Bogusz, ekspert Ośrodka Studiów Wschodnich, który w Chinach spędził wiele lat. Chińska propaganda już działa pełną parą. I ma szansę przykryć pytania o los miliardera i twórcy Alibaby Jacka Ma oraz kolejną falę zatrzymań w Hongkongu.

27
07.01.2021 10:27

USA
 / 
Prof. Balcerowicz: Trump traci wpływy, będą tak ograniczone jak sekty politycznej

- Donald Trump jest jednym z nielicznych prezydentów, którzy przegrali wybory po pierwszej rundzie, a najprawdopodobniej po tych porażających zajściach na Kapitolu jego wpływy spadną i ograniczą się do sekty politycznej - komentował w programie "Money. To się liczy" prof. Leszek Balcerowicz, przewodniczący Rady FOR, były wicepremier. Mówił także o grupie krajów, które mimo wygranej Joe Bidena wysyłały sygnały o poparciu dla Trumpa. - Ta grupa obejmowała Polskę, Węgry, Wielką Brytanię, Filipiny, te ekipy rządzące, które wiązały swoje losy i rachuby polityczne z Trumpem, w tej chwili też będą tracić z powodu tego, co Trump robi Ameryce. Z punktu widzenia praworządności na świecie zmiana w USA jest ważna i pozytywna, jest niedobra dla tych rządów, jak w Polsce, które podważały demokrację - powiedział.

bDzBnCpa
245
07.01.2021 9:49

USA
 / 
Prof. Balcerowicz: Jest cała historia demagogów, którzy doprowadzali do rozruchów

- To co się zdarzyło na oczach setek milionów ludzi również w USA nie przysporzy mu popularności, a raczej go pogrąży. W związku z tym jego wpływy polityczne będą mniejsze niż gdyby tego porażającego zajścia na Kapitolu nie było - odkreślał w programie "Money. To się liczy" prof. Leszek Balcerowicz, szef rady FOR, były wicepremier i minister finansów. - Dla nas wniosek jest taki, że jeśli z oficjalnego szczebla nagłaśnia się nieprawy w agresywny sposób rodzi to takie niebezpieczeństwa, jak widzieliśmy w Stanach Zjednoczonych.

33
06.01.2021 21:16

USA
 / 
Wściekły tłum wokół Kapitolu i gorąco w Kongresie. Jak reaguje giełda USA?

Gorąco w USA. Kongres przerwał obrady po tym, jak zwolennicy Donalda Trumpa weszli na teren Kapitolu w Waszyngtonie. Część z nich pokonała barykady. Jak informuje telewizja CNN, policja użyła gazu łzawiącego. Amerykańska giełda reaguje spokojnie.

05.01.2021 8:51

GIEŁDA
 / 
Wall Street ze słabym otwarciem roku. Za nami najgorsza sesja od października

Rok 2020 był finalnie dla amerykańskiej giełdy bardzo dobry. Nowy zaczął się kiepsko. I to bardzo. Główne indeksy zanotowały największy zjazd od ponad dwóch miesięcy.

7
04.01.2021 19:37

GOOGLE
 / 
Pracownicy Google'a powołali związek zawodowy. "Mamy dość"

Alphabet Workers Union - tak nazywa się pierwszy związek zawodowy, powołany przez pracowników Google w USA. Związkowcy chcą "istotnego wpływu pracowników na decyzje, które dotyczą ich i społeczeństwa".

276
02.01.2021 15:53

GOSPODARKA
 / 
"Koronawirus zmienił wszystko. Niestety polski rząd tego nie widzi. Świat bez nas buduje się na nowo"

- Rządzący nie odczytują sygnałów nadchodzących zmian. To odwieczny polski problem, że nie wybiegamy zbyt daleko w przyszłość, a bardziej lubimy zajmować się emocjami, przeszłością, legendami - mówi money.pl dr Jacek Bartosiak, prezes i twórca think tanku Strategy&Future. Jaka czeka nas przyszłość? Niestety, jego zdaniem, nie najlepsza, a to, czy Chiny pokonają USA, ma dla Polski kluczowe znaczenie.