Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wikileaks
11.01.2011 13:25

Assange nie zostanie wydany. Na razie

Londyński sąd sprawę ekstradycji twórcy portalu Wikileaks odłożył do lutego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

W Londynie odbyła się krótka sesja wstępna w rozprawie ekstradycyjnej założyciela strony internetowej Wikileaks Juliana Assange'a. Sędzia wyznaczył termin właściwej rozprawy na 7 lutego.

Julian Assange, którego wydania domaga się Szwecja, pojawił się na dzisiejszej rozprawie w sądzie koronnym w Woolwich, który mieści się w tym samym kompleksie, co najcięższe więzienie w Wielkiej Brytanii - Belmarsh Prison.

Odsiadują w nim wyroki najgroźniejsi przestępcy i terroryści. Assange, który od połowy grudnia przebywa w wiejskim majątku swego sympatyka - dziennikarza i byłego oficera gwardii królewskiej Vaughana Smitha, stawił się w sądzie wraz ze swoim adwokatem Markiem Stephensem. Obaj już w przeszłości podkreślali wielokrotnie, że będą się opierać ekstradycji.

Szwedzka prokuratura chce przesłuchać Juliana Assange'a w związku z zarzutami gwałtu i dwóch innych wykroczeń na tle seksualnym, ale nie postawiła go formalnie w stan oskarżenia.

Nie wykluczone, że o ekstradycję założyciela Wikileaks wystąpią również Stany Zjednoczone, gdzie władze nakazały zarejestrowanym tam firmom Twitter i Facebook ujawnienie kont Assange'a i jego współpracowników. Jak się uważa, Amerykanie zamierzają wysunąć przeciwko 39-letniemu Australijczykowi zarzuty szpiegostwa, bądź udziału w spisku w celu kradzieży poufnych i tajnych dokumentów państwowych.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/237/t125421.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/w;usa;kombinuja;jak;uciszyc;wikileaks,125,0,750205.html) W USA kombinują, jak uciszyć Wikileaks Amerykańscy śledczy zażądali w formie nakazu sądowego wglądu w konto portalu na Twitterze.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/226/t125410.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/zalozyciel;wikileaks;napisze;autobiografie;bo;musi,182,0,743606.html) Założyciel Wikileaks napisze autobiografię. Bo musi Julian Assange podpisał umowę z wydawcami. Za książkę dostanie w przeliczeniu około miliona euro.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/236/t125420.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/poszlo;o;gwalt;czy;peknieta;prezerwatywe,134,0,739718.html) Poszło o gwałt czy pękniętą prezerwatywę? Ujawniono zeznania Szwedek, które oskarżyły założyciela portalu Wikileaks.
Tagi: wikileaks, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz