Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Atak zimy w Europie. Chaos w Wielkiej Brytanii

0
Podziel się:

W kilka dni po nadejściu astronomicznej zimy zawieje i wichury spowodowały chaos na drogach, zawieszenie lotów i kursowania promów.

Atak zimy w Europie. Chaos w Wielkiej Brytanii
(Jolia water/youtube/prntscr)
bETmegVx

Śnieg spadł również w Szwajcarii, Niemczech i Francji.

W Wielkiej Brytanii wiele samochodów utknęło w drodze w śniegu, a tysiące domów zostało pozbawionych prądu. Śnieg zawitał też do Szwajcarii i południowozachodnich Niemiec; w Szwarcwaldzie spodziewanych jest do 40 centymetrów opadów.

Z radością opady śniegu powitano we francuskich Alpach, gdzie prawie wcale nie było go od początku sezonu narciarskiego. W ciągu weekendu 60 cm pokryć ma góry wysokości powyżej 2 tys. metrów. Cieszyć się będą ci, którym uda się w Alpy dojechać, ponieważ w sobotę na większości głównych dróg Francji potworzyły się korki.

bETmegVz

W Wielkiej Brytanii wielu kierowców zmuszonych było albo porzucić samochody na drodze, albo siedzieć i czekać godzinami na przetarcie i odśnieżenie szlaków komunikacyjnych. Kilkadziesiąt osób podróżujących z Sheffield do Londynu spędziło noc w kościele przy drodze, kiedy w śniegu ugrzązł ich autobus.

W północnej Anglii spadło 11 cm śniegu. Bez prądu było 36 tys. odbiorców, a u 69 tys. wystąpiły przerwy w dostawach energii elektrycznej. Wczoraj wieczorem zamknięto lotnisko Johna Lennona w Liverpoolu i międzynarodowe lotnisko Bradford w Leeds, ale po odśnieżeniu pasów startowych przywrócono tam ruch powietrzny.

Meteorolodzy przewidują dalsze opady śniegu w Wielkiej Brytanii, głównie na północy, choć główne niebezpieczeństwo na drogach ma stanowić gołoledź.

bETmegVF

Na północy Francji z powodu silnych wichrów osiągających prędkość 160 km na godzinę zamknięto port w Calais nad Kanałem La Manche i czasowo zawieszono kursowanie promów do Dover. Śnieżna i wietrzna pogoda ma przesuwać się przez część Francji i Niemiec w stronę Grecji i Bułgarii, atakując w niedzielę Europę Środkową.

Czytaj więcej w Money.pl
Kontrowersyjny polityk człowiekiem roku W uzasadnieniu gazeta napisała, że _ nikt bardziej nie przyczynił się do ukształtowania brytyjskiej sceny politycznej w 2014 roku. _
Upamiętnili niezwykły rozejm z okazji świąt W Newark w środkowej Anglii odsłonięto z tej okazji tablicę upamiętniającą spontaniczny niemiecko-brytyjski pakt, ogłoszony w pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia w 1914 r.
Są przeciw budowie tunelu pod Stonehenge Archeolog który dokonał odkrycia, uważa, że osada stanowi jedyny w swoim rodzaju łącznik między napływem myśliwych i zbieraczy po ustąpieniu lodowców a początkami życia osiadłego i budową Stonehenge.
bETmegWa
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)