Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Atak na WTC. Bossowie kamorry wiedzieli wcześniej?

0
Podziel się:

Te sensacyjne wiadomości podał dziś włoski dziennik, powołując się na zeznania gangstera współpracującego z wymiarem sprawiedliwości.

Atak na WTC. Bossowie kamorry wiedzieli wcześniej?
(Andrea Booher/CC/FEMA News Photo)
bFdQgtyZ

Niektórzy mafiosi z kamorry wiedzieli o planach zamachów z 11 września 2001 r. w USA i ataku w Madrycie w 2004 r. Te sensacyjne wiadomości podał dziś włoski dziennik _ Il Mattino _ powołując się na zeznania gangstera współpracującego z wymiarem sprawiedliwości.

Rewelacje neapolitańskiej gazety zostały przyjęte we Włoszech z dużą ostrożnością.

Według zeznań byłego mafiosa Biagio Di Lanno, należącego niegdyś do potężnego klanu Polverino specjalizującego się w handlu haszyszem na całym świecie, gang ten poprzez swoją komórkę w Hiszpanii miał kontakt z niektórymi sprawcami zamachów w Nowym Jorku i osobami uczestniczącymi w przygotowaniach do tych zamachów.

bFdQgtzb

Dziennik podkreśla, że mogłoby się to wydawać czystą fantazją gdyby nie to, że ten współpracownik wymiaru sprawiedliwości uważany jest przez neapolitańską prokuraturę do walki z mafią za wiarygodne źródło informacji a w ostatnim czasie jego zeznania doprowadziły do rozbicia klanu kierowanego przez Giuseppe Polverino. Boss został aresztowany w Hiszpanii po długich poszukiwaniach.

Nawrócony mafioso wskazał między innymi jako wspólnika klanu Marokańczyka, jednego z terrorystów-samobójców, którzy dokonali zamachów w Stanach Zjednoczonych. Przedstawiciele neapolitańskiej grupy przestępczej spotkali się z nim i z jego innym marokańskim wspólnikiem, Rachidem, handlującym haszyszem na ogromną skalę. To od nich, na kilka miesięcy przed 11 września, dowiedzieli się - jak zeznał Biagio Di Lanno - o planach akcji _ z użyciem samolotów _. Wiedzieli również o projektach związanych z _ pociągami _, co miałoby sugerować zamach w Madrycie - zauważa dziennik (zamachu w Madrycie dokonano na stacji pociągów podmiejskich).

Ponadto były członek kamorry powiedział prokuratorom wspominając wrzesień 2001 roku: _ Pamiętam jak jeden z mafiosów, Sabatino Cerullo, dokładnie dzień po tych strasznych zamachach chwalił się, że gościł u siebie w domu osobę, która miała kontakty ze sprawcami _. Również inni mafiosi mieli wiedzieć, że jeden z ich arabskich wspólników _ szykuje się do zabijania _- utrzymuje były członek kamorry.

Czytaj więcej w Money.pl
Aresztowali Polkę, a potem grubą rybę mafii Trzy tygodnie wcześniej rozbito kierowaną przez Polkę siatkę polskich przemytników narkotyków, powiązaną z klanem Polverino.
Mafioso aresztowany, Włosi rozpaczają 53-letni Zagaria to jeden z najważniejszych szefów najgroźniejszego klanu neapolitańskiej mafii, Casalesi.
Berlusconi nie mógł wtedy przestać płakać Jego zdaniem zamachy Al-Kaidy wyznaczyły początek całkowicie nowej wojny, odmiennej od dotychczasowych.
bFdQgtzC
wiadmomości
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)