Notowania

united airlines
16.11.2012 08:10

Awaria komputerów United Airlines, chaos na lotniskach

Awaria, trzecia już tego rodzaju w tym roku, spowodowała poważne opóźnienia 636 z 5679 lotów

Podziel się
Dodaj komentarz
(luisvilla/CC/Flickr)

*Dwugodzinna awaria sieci informatycznej amerykańskiego przewoźnika lotniczego United Airlines spowodowała wczoraj chaos na lotniskach w USA i poza ich granicami. *

Awaria, trzecia już tego rodzaju w tym roku, spowodowała poważne opóźnienia 636 z 5679 lotów zaplanowanych przez United na czwartek. Awaria spowodowała _ efekt domina _ bowiem przyloty opóźnionych samolotów powodowały automatycznie opóźnienia innych połączeń tego przewoźnika.

Rozeźleni pasażerowie, którzy spóźnili się na spotkania biznesowe lub którym _ uciekły _ dalsze połączenia, nie szczędzili cierpkich słów pod adresem przewoźnika.

Rzecznik United Rahsaan Johnson oświadczył, że awaria uniemożliwiła łączność między centrum operacyjnym w Chicago i samolotami w różnych częściach świata. Dyspozytorzy nie mogli przekazać pilotom informacji niezbędnych do wykonania lotu.

Johnson zapewnił, że problem został rozwiązany i więcej się nie powtórzy.

Awaria nastąpiła w wyjątkowo niedogodnym dla przewoźnika okresie, w którym stara się on podreperować swój wizerunek u pasażerów.

Czytaj więcej w Money.pl
Koniec strajków na lotniskach? Będą podwyżki Spór płacowy spowodował latem br. pierwszy w historii Lufthansy strajk jej personelu kabinowego. W jego efekcie odwołano około 1500 lotów.
Będą kolejne przesłuchania ws. OLT Express Łódzka prokuratura okręgowa bada, czy mogło dojść do wyrządzenia szkody w mieniu portu lotniczego w Gdańsku w związku z rozliczeniami pomiędzy portem a spółką OLT Express. Śledczy zapowiadają kolejne przesłuchania w tej sprawie.
Wojsko sprzedaje lotnisko. Chce 45 mln złotych Obiekt w Nowym Mieście nad Pilicą pod koniec listopada zostanie wystawiony na aukcję. To ostatnie z dawnych wojskowych lotnisk przeznaczonych na sprzedaż.
Tagi: united airlines, wiadmomości, wiadomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz