Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Bahrajn: Czołgi jadą na manifestantów

0
Podziel się:

Władze wprowadziły w stolicy godzinę policyjną. Na głównym placu gromadzą się protestanci.

Bahrajn: Czołgi jadą na manifestantów
(PAP/EPA)

W stolicy Bahrajnu Manamie pojazdy opancerzone oraz czołgi zmierzają w kierunku miejsca, gdzie ma odbyć się antyrządowa manifestacja - donoszą świadkowie.

Władze kraju ogłosiły wcześniej wprowadzenie godziny policyjnej na terenie Placu Perłowego w centrum stolicy, gdzie do tej pory gromadzili się protestujący oraz w dzielnicy finansowej, strategicznej dla gospodarki Bahrajnu.

W Bahrajnie podczas starć demonstrantów z policją zginęło 8 osób - pięciu demonstrantów i trzech policjantów, dziesiątki osób zostało rannych. Według świadków, policjanci strzelali do manifestantów z broni gładkolufowej, użyli też gazów łzawiących.

Na terenie Bahrajnu od kilku dni znajdują się oddziały wojskowe z państw Zatoki Perskiej. Jeden z mieszkańców Bahrajnu na antenie telewizji Al-Jazeera prosił o międzynarodową pomoc dla swoich rodaków:

POSŁUCHAJ APELU MIESZKAŃCA BAHRAJNU:

_ - Prosimy tylko społeczność międzynarodową o pomoc, by zrobiła coś dla nas, jesteśmy pokojowo nastawieni. Upominamy się tylko o nasze prawa i nic więcej, a siły z krajów Zatoki Perskiej powinny być po to, by bronić Bahrajn przed atakiem z zewnątrz, a nie zabijać niewinnych Bahrajnczyków - _powiedział.

Lekarz z miejscowego szpitala nazwał to, co się dzieje na ulicach Manamy mianem ludobójstwa:

POSŁUCHAJ LEKARZA Z MIEJSCOWEGO SZPITALA:

- _ Od wczorajszego popołudnia widzimy dużą liczbę przypadków z ranami zagrażającymi życiu, operujemy nieustannie - rany klatki piersiowej, głów. Dla mnie jest to bliskie ludobójstwu _ - mówi lekarz z Manamy.

Większość demonstrantów to szyici, którzy uważają, że są dyskryminowani przez rządzących Bahrajnem sunnitów. Abdel Dżalil Chalil z szyckiej partii Wefak powiedział, że rząd dąży do zniszczenia opozycji. Dodał, że główne ulice w Manamie kontroluje wojsko, które strzela do ludzi. W Bahrajnie obowiązuje od wczoraj stan wyjątkowy.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/146/t135314.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/policja;na;placu;perlowym;w;bahrajnie;5;ofiar,50,0,794674.html) Policja na Placu Perłowym w Bahrajnie. 5 ofiar Policja użyła gazu łzawiącego, a świadkowie słyszeli strzały.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/231/t135143.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/niespokojna;noc;w;bahrajnie;sa;ofiary,201,0,794569.html) Niespokojna noc w Bahrajnie. Są ofiary Policja użyła gazu łzawiącego i zaczęła zajmować Plac Perłowy tuż po wschodzie słońca.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)