Notowania

al-kaida
20.01.2013 08:02

Barack Obama: Terroryści są odpowiedzialni za śmierć zakładników

- Ten atak jest kolejnym przypomnieniem zagrożenia, jakie stwarza Al-Kaida i inne grupy ekstremistów - oświadczył prezydent USA.

Podziel się
Dodaj komentarz
(The U.S. Army/CC/Flickr)

*Terroryści są odpowiedzialni za śmierć zakładników, których przetrzymywali w rafinerii gazu na wschodzie Algierii - oświadczył w opublikowanym wczoraj wieczorem czasu lokalnego komunikacie prezydent Barack Obama. *

Obama ostro potępił napad islamskich terrorystów na algierską rafinerię._ - W najbliższych dniach będziemy z rządem Algierii w ścisłym kontakcie, aby lepiej zrozumieć, co się stało i podjąć działania, które zapobiegną w przyszłości takim tragediom _ - stwierdził amerykański prezydent.

Obama podkreślił także, że liczy na ściślejszą współpracę z sojusznikami USA w zwalczaniu terroryzmu w Afryce. Zapewnił, że _ myśli i modlitwy narodu amerykańskiego są teraz z rodzinami tych wszystkich, którzy stracili życie lub zostali ranni _ w ataku terrorystycznym w Algierii.

_ - Ten atak jest kolejnym przypomnieniem zagrożenia, jakie stwarzają w Afryce Północnej Al-Kaida i inne grupy ekstremistów _ - oświadczył Barack Obama.

Wczorajszy szturm algierskiego wojska na kompleks gazowy In Amenas na wschodzie Algierii zakończył trwający od środy dramat przetrzymywanych przez islamskich porywaczy zakładników. Według wstępnego bilansu władz, zginęło 23 zakładników i wszyscy porywacze.

Jednocześnie departament Stanu USA ostrzegł swoich obywateli przed podróżami do Algierii, wskazując na ryzyko porwania, i upoważnił rodziny swoich dyplomatów pracujących w tym kraju, by wyjechały, jeśli uznają to za stosowne.

Obama zaczyna też drugą kadencjęDziś w Białym Domu odbędzie się z kolei skromna uroczystość zaprzysiężenia prezydenta USA. Główne uroczystości inauguracyjne zaplanowano na jutro.

Amerykańska konstytucja mówi, że kadencja prezydenta USA zaczyna się 20 stycznia. Ponieważ jednak dzień ten wypada w niedzielę, Barack Obama będzie miał dwa zaprzysiężenia. Pierwsze odbędzie się dziś przed południem czasu waszyngtońskiego (18:00 czasu polskiego) w Białym Domu. Będzie to skromna ceremonia z udziałem prezydenta i jego rodziny, przewodniczącego Sądu Najwyższego i kilku reporterów.

Po tej czysto formalnej uroczystości nie przewidziano żadnych przemówień. Biały Dom chce bowiem eksponować jutrzejsze uroczystości, kiedy Barack Obama złoży kolejną przysięgę na stopniach Kapitolu. Będzie to część spektakularnej ceremonii, na którą złożą się również: orędzie do narodu, przemarsz pary prezydenckiej Aleją Pensylwania do Białego Domu, uroczysta parada oraz bale inauguracyjne. Organizatorzy szacują, że w waszyngtońskiej inauguracji drugiej kadencji Baracka Obamy weźmie udział do 800 tysięcy Amerykanów.

Czytaj więcej w Money.pl
Kolejna seria krwawych zamachów. Gdzie? Najkrwawsze zamachy miały miejsce w Kirkuku, 240 km na północ od Bagdadu. Co najmniej 16 osób zginęło, a 190 odniosło obrażenia w wybuchach samochodów pułapek.
Obama bliski łez. Tak mówił o ofiarach masakry Barack Obama przekazał rodzinom ofiar masakry w Newtown słowa wsparcia i współczucia ze strony całego narodu amerykańskiego.
Pedofil próbował wysadzić Fed? Odkryli zdjęcia Według policji niejaki Howard Willie Carter II był wspólnikiem pochodzącego z Bangladeszu mężczyzny, który planował wysadzenie nowojorskiej siedziby Fed.
Tagi: al-kaida, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz