Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Barackowi Obamie grozi polityczna klęska?

0
Podziel się:

- Głosowanie w sprawie interwencji w Syrii będzie wielkim testem dla Baracka Obamy - uważa Janusz Reiter z Centrum Stosunków Międzynarodowych.

Barackowi Obamie grozi polityczna klęska?
(PAP/EPA)
bEErILhN

Międzynarodowa wiarygodność Stanów Zjednoczonych w rękach kongresmenów. - _ Głosowanie w sprawie interwencji w Syrii będzie wielkim testem dla Baracka Obamy _ - uważa Janusz Reiter z Centrum Stosunków Międzynarodowych.

Zdaniem eksperta, że w przypadku przegranej, amerykański prezydent straci powagę na antenie międzynarodowej. W ocenie eksperta, Stany Zjednoczone nie mogą nie odpowiedzieć na użycie broni chemicznej w Syrii.

- _ Jeżeli to przechodzi bezkarnie, to co jeszcze może przejść bezkarnie? _ - zastanawiał się ekspert z Centrum Stosunków Międzynarodowych. Dodał, że brak zdecydowanej reakcji wobec Syrii będzie dowodem na słabość światowych mocarstw.

bEErILhP

Reiter jest zaniepokojony tym, że konflikt w Syrii jest traktowany drugorzędnie przez polskie elity polityczne. W jego ocenie, politycy składają dość nonszalanckie deklaracje na przykład w kwestii naszego udziału w interwencji.

- _ To świadczy o tym, że wprawdzie stajemy się krajem otwartym w sensie otwartości granic, ale myślącym dosyć prowincjonalnie _ - stwierdził na antenie radiowej Trójki.

Wczoraj premier Donald Tusk oświadczył, że wystrzelenie rakiet w kierunku Syrii będzie _ zrozumiałą i potrzebną _ reakcją na użycie broni chemicznej. Wcześniej wykluczył możliwość udziału polskich żołnierzy w ataku przeciwko siłom Baszara al-Asada.

Czytaj więcej w Money.pl
Al-Assad "doprowadzony do ostateczności" Ankara usprawiedliwia atak chemiczny na cywilów w Syrii. Protestuje też przeciwko ewentualnej interwencji wojskowej USA.
Jaka będzie reakcja USA w sprawie Syrii? - _ Doszliśmy do wniosku, że to syryjski rząd użył broni chemicznej. A jeśli tak, to muszą być międzynarodowe konsekwencje _ - mówi Obama.
Syria jak beczka prochu. Chamenei ostrzega - _ Interwencja Stanów Zjednoczonych w Syrii byłaby katastrofą dla tego regionu _ - oświadczył najwyższy przywódca duchowo-polityczny Iranu ajatollah Sajed Mohammad Ali Chamenei.
bEErILiq
KOMENTARZE
(0)