Notowania

turcja
10.04.2008 18:57

Barroso: Turcja ma przed sobą długą drogę do UE

Manuel Barroso uważa Turcję za kraj w budowie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/ EPA)

Przewodniczący Komisji Europejskiej Jose Manuel Barroso powiedział, że Turcja, którą uważa za _ kraj w budowie _, ma przed sobą _ długą drogę _ w procesie dochodzenia do członkostwa UE.

Wśród dziedzin, w których Unia Europejska domaga się od Turcji przeprowadzenia reform, wymienił _ wolność słowa, prawa kobiet, prawa związków zawodowych oraz swobody kulturalne i religijne _.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Sarkozy: Turcja nie leży w Europie ]( http://news.money.pl/artykul/sarkozy;turcja;nie;lezy;w;europie,7,0,308487.html )
* [ UE cieszy się z wyboru prezydenta Turcji ]( http://www.money.pl/archiwum/wiadomosci/artykul/ue;cieszy;sie;z;wyboru;prezydenta;turcji,88,0,261720.html )

Podczas konferencji prasowej, na której wystąpił razem z tureckim premierem Recepem Tayyipem Erdoganem, Barroso wyjaśnił, że celem jego podróży do Ankary było przyspieszenie procesu reform, które mają przygotować Turcję do wejścia do Unii Europejskiej.

- _ Jest to wspólnym celem krajów Unii i rządu tureckiego _ - zapewnił przewodniczący KE.

Barroso podkreślił, że jest _ zadowolony _, iż Turcja jest krajem w pełni zaangażowanym w budowanie swej przyszłości. - _ Pozostaje jednak wiele rzeczy do zrobienia _, a Turcja _ ma przed sobą długą drogę do przejścia _, zanim przystąpi do UE.

Wśród reform już przeprowadzonych _ dla dobra obywateli _ i poprawiających wizerunek Turcji w Europie Barroso wymienił zniesienie kary śmierci.

Premier Erdogan zapewnił na konferencji prasowej, że Turcja nie odstąpi od celu, jakim jest _ pełnoprawne członkostwo w Unii Europejskiej _.

Tagi: turcja, wiadomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz