Notowania

papież
13.05.2012 21:33

Benedykt XVI chce, żeby chrześcijan było więcej w polityce

- Zadaniem chrześcijan jest to, by przyczynić się do narodzin nowej etyki publicznej - oświadczył papież.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Sergey Kozhukhov/GFDL/Wikipedia)

Benedykt XVI, który pierwszy raz jako papież odwiedził dziś Toskanię, powiedział w miasteczku Sansepolcro, że niezbędny jest udział chrześcijan w polityce. Apelował o nową etykę publiczną._ _

_ - Dzisiaj szczególnie potrzeba tego, by służba Kościoła na świecie wyrażała się w uczestnictwie oświeconych wiernych świeckich, zdolnych do działania w miastach, z wolą służenia ponad interesami prywatnymi, ponad stronniczymi wizjami _ - mówił Benedykt XVI do mieszkańców miejscowości, której nazwa znaczy Święty Grób. Została ona założona tysiąc lat temu przez świętych Arcana i Egidia, którzy powrócili z Ziemi Świętej.

_ - Dobro wspólne liczy się bardziej niż dobro jednostki, a zadaniem także chrześcijan jest to, by przyczynić się do narodzin nowej etyki publicznej _ - oświadczył papież.

- _ W obliczu nieufności wobec życia politycznego i społecznego chrześcijanie, zwłaszcza młodzi, wezwani są do tego, by przeciwstawić się temu zaangażowaniem i umiłowaniem odpowiedzialności, kierując się ewangelicznym miłosierdziem, które wymaga tego, by nie zamykać się w sobie samych, lecz by zająć się innymi _ - dodał następnie:

Benedykt XVI zaapelował do młodzieży: _ Zachęcam was, byście myśleli z rozmachem, miejcie odwagę się ośmielić . - Bądźcie gotowi nadać całemu społeczeństwu obywatelskiemu nowy smak, wraz z solą uczciwości i bezinteresownego altruizmu _ - wzywał.

Z powodu złych warunków pogodowych papież musiał zrezygnować z planowanej wizyty w położonym w górach franciszkańskim sanktuarium La Verna, dokąd miał polecieć helikopterem. Przed południem Benedykt XVI odprawił mszę w mieście Arezzo, w której uczestniczyło 40 tysięcy osób.

Czytaj więcej w Money.pl
Tajna taśma ze słowami Jana Pawła II Chodzi o słowa papieża nagrane w szpitalu tuż przed zabiegiem tracheotomii w lutym 2005 roku.
"Nielegalni biskupi uzurpują sobie władzę" Biskupi wierni papieżowi są zastraszani i zmuszani do udziału w ceremoniach Kościoła patriotycznego.
Gorycz papieża. "Sytuacja jest dramatyczna" - Czy nieposłuszeństwo jest drogą do odnowy Kościoła? - pyta Benedykt XVI.
Tagi: papież, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz