Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pedofilia w kościele
17.06.2012 20:58

Benedykt XVI o księżach pedofilach

Benedykt XVI powiedział, że księża pedofile podważyli wiarygodność Kościoła.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Sergey Kozhukhov/GFDL/Wikipedia)

Benedykt XVI w przesłaniu z okazji zamknięcia Międzynarodowego Kongresu Eucharystycznego w Dublinie powiedział, że księża pedofile podważyli wiarygodność Kościoła. W orędziu papież odniósł się do skandalu, który na ogromną skalę wstrząsnął Kościołem w Irlandii.

W orędziu wyemitowanym podczas niedzielnej mszy w Dublinie Benedykt XVI zwracając się do uczestników 50. Kongresu Eucharystycznego podkreślił: _ - Dziękczynienie i radość z powodu tej wielkiej historii wiary i miłości zakłóciło niedawno w straszny sposób ujawnienie grzechów popełnionych przez kapłanów i osoby konsekrowane wobec osób powierzanych ich trosce _.

_ - Zamiast ukazywać im drogę do Chrystusa, do Boga, zamiast dawać świadectwo Jego dobroci, dopuścili się nadużyć wobec nich i podważyli wiarygodność orędzia Kościoła. Jak możemy wytłumaczyć fakt, że osoby, które przyjmowały regularnie Ciało Pańskie i wyznawały swoje grzechy w Sakramencie Pokuty, mogły obrazić w taki sposób? Pozostaje to tajemnicą _ - mówił papież.

Wyraził wdzięczność wszystkim tym, którzy przybyli także z dalekich krajów, by _ wesprzeć Kościół w Irlandii obecnością i modlitwą _.

Benedykt XVI przypomniał, że Kongres odbył się w czasie, gdy Kościół przygotowuje się do rozpoczynającego się w październiku Roku Wiary upamiętniającego 50. rocznicę inauguracji Soboru Watykańskiego II. Zwrócił uwagę na konieczność pełnej realizacji odnowy soborowej w Kościele.

Przypomniał także Irlandczykom: _ - Jesteście dziedzicami Kościoła, który był potężną siłą na rzecz dobra w świecie i który obdarzył głęboką i trwałą miłością Chrystusa i Jego Najświętszej Matki wielu, wielu innych _.

Czytaj więcej o pedofilii w Kościele
Wysłannik papieża u ofiar pedofilii w Kościele Wysłannik papieski na 50. Międzynarodowy Kongres Eucharystyczny w Irlandii kardynał Marc Ouellet spotkał się z grupą osób w przeszłości molestowanych seksualnie przez księży,
Episkopat konsultował to z Balcerowiczem Dokument społeczny _ W trosce o człowieka i dobro wspólne _ zostanie opublikowany w ciągu najbliższych tygodni.
Tagi: pedofilia w kościele, kościół, pedofilia, Benedykt XVI, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz