Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Białoruś: Milicja zatrzymuje opozycjonistów

0
Podziel się:

Milicja w Mińsku zatrzymuje opozycjonistów przed zapowiedzianym na wieczór zgromadzeniem w obronie uwięzionych działaczy.

Białoruś: Milicja zatrzymuje opozycjonistów
(PAP/EPA)

Milicja w Mińsku przystąpiła do zatrzymywania opozycjonistów przed zapowiedzianym na wieczór przez organizację _ Europejska Białoruś _ zgromadzeniem w obronie uwięzionych działaczy - podało Radio Swaboda.

Rano milicja zabrała z mieszkania Fiodara Mirzojanaua, uczestnika grudniowych protestów powyborczych, skazanego trzy lata kolonii karnej za udział w protestach i ułaskawionego we wrześniu. Jego rodzicom powiedziano, że Mirzojanau jest świadkiem w sprawie karnej.

Mężczyźni w cywilu zatrzymali koordynatora _ Europejskiej Białorusi _ Maksima Winiarskiego. Trzech milicjantów przyszło do mieszkania Dźmitryja Drazda, również skazanego na kolonię karną za protesty powyborcze. Nie zastali go jednak w domu.

_ Europejska Białoruś _, której szefem jest były kandydat opozycji w wyborach Andrej Sannikau, zapowiedziała przeprowadzenie demonstracji w Mińsku o godz. 19 (godz. 18 czasu polskiego). Celem zgromadzenia ma być żądanie uwolnienia pozostających w więzieniach opozycjonistów, w tym Sannikaua.

Mirzojanau i Drazd zostali skazani na kolonię karną w serii procesów dotyczących demonstracji w Mińsku w wieczór wyborczy 19 grudnia zeszłego roku. Opozycja protestowała wówczas przeciw oficjalnym wynikom wyborów, dającym niemal 80 proc. urzędującemu prezydentowi Alaksandrowi Łukaszence. Większość uczestników demonstracji została ułaskawiona w sierpniu i wrześniu. Sannikau, skazany na pięć lat.

Represje na Białorusi w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/54/t148790.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/250;zatrzymanych;po;milczacym;prostescie;w;minsku,88,0,863064.html) 250 zatrzymanych po prosteście w Mińsku Protest w centrum stolicy Białorusi został zwołany przez internet.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/156/t127132.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/lukaszenka;moze;zamknac;rywali;na;wiele;lat,117,0,741749.html) Łukaszenka może zamknąć rywali na wiele lat Aresztowanym kandydatom na prezydenta grozi do piętnastu lat więzienia. Za organizację lub udział w zamieszkach.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/80/t93776.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/bialoruski;opozycjonista;zatrzymany,8,0,923912.html) Milicja na Białorusi zatrzymała opozycjonistę Wracał on z wczorajszego Szczytu Partnerstwa Wschodniego w Warszawie.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)