Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Błaszczak potwierdza: Kaczyński kusi Polaczka i Sellina

0
Podziel się:

Prezes PiS chciałby, by obaj posłowie wrócili do jego partii.

Błaszczak potwierdza: Kaczyński kusi Polaczka i Sellina
(OspreyPL/public domain)
bEUavHqZ

_ - Prezes PiS Jarosław Kaczyński rozmawia z byłymi członkami tej partii, posłami Polski Plus Jerzym Polaczkiem i Jarosławem Sellinem o powrocie do PiS _ - powiedział rzecznik klubu Mariusz Błaszczak. - _ Decyzje mogą zapaść za kilka dni _ - zapowiada Polaczek.

Rzecznik klubu PiS Mariusz Błaszczak pytany, czy wiceprezes Polski Plus Jarosław Sellin i Jerzy Polaczek zasiądą w ławach poselskich z parlamentarzystami PiS, powiedział, że prowadzone są rozmowy w tej sprawie z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim.

_ - Mam nadzieję, że te rozmowy zakończą się finałem takim, który będzie dla nas optymistyczny _ - zaznaczył.- _ Posłowie Polaczek i Sellin siedzą niedaleko nas, a na początku kadencji byli w naszym klubie. My jesteśmy otwarci na współpracę ze wszystkimi środowiskami, które podzielają nasz program, naszą wizję Polski _ - zaznaczył.

bEUavHrb

Pytany, o lidera Prawicy Rzeczypospolitej Marka Jurka i Ludwika Dorna - dawniej związanych z PiS-em, odpowiedział, że szansę na powrót do partii mają _ wszyscy, którzy podzielają nasze poglądy, (...) którzy nie chowają w sercu jakichś uraz, bo w przypadku pana Ludwika Dorna wiedzieliśmy,jak zachowywał się (...) podczas wyborów prezydenckich _.

Dorn w wyborach prezydenckich poparł Marka Jurka i zrezygnował z członkostwa w Polsce Plus. Jak informował Polaczek, decyzja Dorna związana była z tym, że miał odmienne stanowisko niż Polska Plus nie chciał poprzeć w wyborach prezydenckich kandydatury prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

_ - Mam nadzieję, że jednak rozsądek zwycięży i że ci politycy, którzy kiedyś współpracowali z PiS albo nawet i tacy, którzy w Prawie i Sprawiedliwości nie byli - a też toczą się rozmowy z takimi politykami - mam nadzieję, że do naszej partii dołączą _ - zaznaczył Błaszczak.

bEUavHrh

Nie chciał powiedzieć, o których polityków chodzi. Dodał jedynie, że chodzi o _ czynnych _ polityków, którzy nigdy nie byli _ ani w klubie, ani w partii _. _ Myślę, że w przyszłym tygodniu będziemy mogli powiedzieć również o tych rozmowach, które toczą się również z politykami, którzy nigdy w PiS nie byli _ - dodał.

Polaczek pytany o rozmowy z Kaczyńskim na temat powrotu do PiS, powiedział: _ Zostaliśmy zaproszeni do powrotu i to wymaga bardzo poważnych i konkretnych rozstrzygnięć _. Nie chciał rozmawiać o efektach dotychczasowych rozmów. Dodał, że ostateczne decyzje mają zapaść za kilka dni.

Jak zaznaczył, rozstrzygnięcia te _ to nie jest tylko kwestie indywidualnych losów siedmiu parlamentarzystów, ale kwestia podjęcia zasadniczych decyzji dotyczących Polski Plus _. Dodał, że chodzi o decyzję, która _ obejmie jak najszerszą część _ Polski Plus. - _ Chodzi o decyzję podmiotową, która dotyczy Polski Plus jako partii politycznej _ - powiedział.

Koło parlamentarne Polska Plus skupia byłych posłów Prawa i Sprawiedliwości, m.in. Polaczka, Sellina, Kazimierza Michała Ujazdowskiego i Lucjana Karasiewicza. Powstało pod koniec października 2009 roku po tym, jak do koła poselskiego Polska XXI przystąpili Ludwik Dorn, Jacek Tomczak i Jan Filip Libicki. Partia Polska Plus powstała w styczniu tego roku.

bEUavHri

ZOBACZ TAKŻE:

bEUavHrC
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)