Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Bojkot Euro 2012. Tymoszenko apeluje o zaprzestanie

0
Podziel się:

Czy politycy w całej Europie zmienią teraz zdanie?

Bojkot Euro 2012. Tymoszenko apeluje o zaprzestanie
(Reporter)

Julia Tymoszenko apeluje do europejskich polityków, aby nie bojkotowali finału EURO 2012 w Kijowie.

Wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego Jacek Protasiewicz, który odwiedził byłą premier Ukrainy w charkowskim szpitalu, powiedział, że Julia Tymoszenko uważa bojkot rozgrywek oraz przeniesienie EURO 2012 z Ukrainy do Polski za zły pomysł". _ Prosi, by tego nie robiono _- dodał Jacek Protasiewicz.

O przeniesienie finału mistrzostw Europy z Kijowa do Warszawy z powodu uwięzienia Julii Tymoszenko, zaapelował kilka dni temu prezes PiS Jarosław Kaczyński. - _ Ona mówi: bojkot sportowy, bojkot Euro - nie. Bojkot kibiców - nie. Demonstracja polityczna - tak _ - powiedział Jacek Protasiewicz.

(źródło: IAR)

Jacek Protasiewicz dzisiaj rano odwiedził Julię Tymoszenko w szpitalu w Charkowie, gdzie jest leczona. Rozmawiał z nią m.in. o warunkach w lecznicy i o relacjach Ukrainy z Unią Europejską. Była ukraińska premier skarżyła się na to, że jest ciągle obserwowana za pomocą kamer. Jej stan psychiczny nie jest najlepszy.

Julia Tymoszenko została skazana na 7 lat więzienia za nadużycie pełnomocnictw przy podpisywaniu umów gazowych z Rosją. Aktualnie odbywa karę w szpitalu, dokąd została przywieziona na początku maja z powodu złego stanu zdrowia. Wcześniej odsiadywała wyrok w charkowskiej kolonii karnej, w kwietniu ogłosiła głodówkę protestując przeciwko złemu traktowaniu jej przez personel.

Czytaj więcej o bojkocie Euro 2012 w Money.pl
Prezydent ma pomysł na uwolnienie Tymoszenko Przechodzi do ofensywy. Ujawnił, co zamierza zaproponować Wiktorowi Janukowyczowi.
"Oto prawdziwe powody bojkotu Euro 2012" Polskie władze mają rację sprzeciwiając się bojkotowi ukraińskiej części Euro 2012. Tak sądzi eurodeputowany Platformy Obywatelskiej, Jacek Saryusz-Wolski.
Nikt nie pojedzie na Euro? Kolejny kraj bojkotuje Zdaniem premiera tego kraju na Ukrainie nie szanuje się praw człowieka, ani zasad państwa prawa.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)