Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Brat Pitt i Angelina Jolie są już w Cannes. Festiwal ruszył

0
Podziel się:

Przez dwanaście dni widzowie będą mogli zobaczyć 87 filmów, z których 22 biorą udział w oficjalnym konkursie.

Brat Pitt i Angelina Jolie są już w Cannes. Festiwal ruszył
(PAP/EPA)

Dziś wieczorem uroczyście otwarty został jubileuszowy 65 festiwal filmowy. Przez dwanaście dni widzowie będą mogli zobaczyć 87 filmów, z których 22 biorą udział w oficjalnym konkursie.

Międzynarodowemu dziewięcioosobowemu jury przewodniczy w tym roku znany włoski reżyser Nanni Moretti, który przed projekcją podziękował organizatorom i Francji za zapewnienie kinu ważnej roli.

Najwięcej, bo aż pięć filmów pokażą Amerykanie. Wśród licznie przybyłych gwiazd gośćmi specjalnymi festiwalu są Nicole Kidman i Brad Pitt.

Tegoroczny, jubileuszowy festiwal w Cannes reklamuje plakat z Marilyn Monroe zdmuchująca urodzinową świeczkę na torcie. Jest to hołd złożony aktorce w pięćdziesiątą rocznicę jej śmierci.

Gospodarzem ceremonii otwarcia festiwalu była ubrana w czerwoną suknię z trenem argentyńsko-francuska aktorka Berenice Bejo, ubiegłoroczna laureatka Cezara za rolę w filmie _ Artysta _.

Festiwal otworzył komediodramat _ Moonrise Kingdom _ Wesa Andersona. Historia dzieciństwa skauta dorastającego w czasach prezydenta Nixona. W filmie występuje plejada gwiazd amerykańskiego kina.

Czytaj więcej w Money.pl
Festiwal Filmowy w Cannes. Zajrzyj za kulisy Przy jego organizacji pracuje 1000 osób, a odwiedza go 80 tysięcy milionerów, gwiazd i producentów. Co się dzieje w Cannes? Relacja na żywo.
Za oceanem już nie robią głupiego kina? Ponad dwadzieścia filmów będzie ubiegać się w tym roku o Złotą Palmę. - Amerykańskie kino jest znów mocne - powiedział dyrektor festiwalu Thierry Fremaux.
Brad Pitt - najgorzej pachnąca gwiazda Ma na swoim koncie nie tylko tytuły najpiękniejszego. Znajomi z planu zdradzają wstydliwe sekrety gwiazdora filmu _ Drzewo życia _.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)