Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Bułgarski rząd zaostrza ustawę o hazardzie

0
Podziel się:

Rząd Bułgarii, której przepisy o hazardzie należą do najbardziej liberalnych w regionie, przyjął projekt nowych rozwiązań.

Bułgarski rząd zaostrza ustawę o hazardzie
(quinn.anya/CC/FLickr)

Rząd Bułgarii, której przepisy o hazardzie należą do najbardziej liberalnych w regionie, przyjął projekt nowych rozwiązań prawnych w tej dziedzinie. Jednym z priorytetów jest wyprowadzenie kasyn z dzielnic mieszkalnych.

_ - Obecna ustawa pozwala na funkcjonowanie małych kasyn i salonów gier w pobliżu szkół, domów dziecka, sportowych obiektów dla młodzieży, czego nowa ustawa ma zakazać. Kasyna będą mogły działać wyłącznie w 4- i 5-gwiazdkowych hotelach _ - podkreślił inicjator nowego projektu ustawy, wicepremier i minister finansów Symeon Diankow.

Według Diankowa, obecnie w Bułgarii jest około 4500 kasyn i salonów gier. Nowe ustawodawstwo będzie wymagać od ich właścicieli poważnych zmian, m.in. zwiększenia powierzchni oraz liczby stołów i automatów. Zakazane będzie umieszczanie małych kasyn i salonów w mieszkaniach. Nowych standardów nie będzie w stanie spełnić mniej więcej jedna czwarta istniejących obiektów - przewidywał.

Projekt przewiduje również reglamentowanie nowych rodzajów hazardu, nieuwzględnionych w dotychczasowej ustawie. Chodzi o hazard w internecie, w tym organizowany przez bukmacherów zagranicznych, a także o wyścigi psów i koni.

Minister powołał się na analizę KE, według której z Bułgarii rocznie wypływa od 300 do 700 mln euro, pochodzących z hazardu w internecie. Wpływy z tych gier są nieopodatkowane. Po wejściu nowej ustawy i opodatkowaniu tych środków, według Diankowa, budżet zasili 40-50 mln euro.

Pierwsze kasyno w Bułgarii otwarto w 1979 r. Od tego czasu kraj stopniowo przekształcał się w mekkę hazardu w południowo-wschodniej Europie, zwłaszcza na tle ograniczeń w sąsiednich krajach i ostatnio w Rosji. W Turcji hazard jest zakazany, w Grecji i Rosji - bardzo ograniczony. Kasyna bułgarskie przyciągają Izraelczyków i obywateli państw arabskich.

Po zmianach ustawodawstwa w Rosji w 2009 r. i wprowadzeniu zakazu hazardu w dużych miastach, Rosjanie przystąpili do inwestowania w przemysł hazardowy w Bułgarii.

Sprawa hazardu w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/29/t84765.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/po;wielkiej;aferze;zostal;prawny;bubel,82,0,872530.html) Po wielkiej aferze został prawny bubel Nowelizacja ustawy hazardowej zamiast ograniczyć nielegalny hazard w internecie, wprowadza dodatkowy zamęt - pisze "Puls Biznesu".
[ ( http://static1.platine.pl/i/art/88/141912_tiny.jpg ) ] (http://platine.pl/europejska-stolica-hazardu-w-kryzysie-0-850142.html) Europejska stolica hazardu w kryzysie Bogacze zaciskają pasa, więc zyski kasyna w Monte Carlo wyraźnie topnieją. W zeszłym roku spadły o 60 procent.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/29/t84765.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/4;proc;polakow;uzaleznionych;od;hazardu,80,0,825936.html) 4 proc. Polaków uzależnionych od hazardu W ubiegłym roku połowa naszych rodaków grała w gry na pieniądze.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)