Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
chorwacja
17.04.2013 21:16

Butelka płynęła z Kanady do Chorwacji 28 lat

23-letnia Matea Medak-Rezić natrafiła na rozbitą butelkę.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Brocken Inaglory/CC BY-SA 3.0/wikimedia)

Butelka z przesłaniem do nieznanej Mary, wyrzucona niegdyś w kanadyjskiej prowincji Nowa Szkocja, wypłynęła na brzeg Neretwy w Chorwacji. Wiadomość napisał Kanadyjczyk 28 lat temu - podała w środę chorwacka gazeta _ Dubrovaczki Vjesnik _.

23-letnia Matea Medak-Rezić, sprzątająca wraz z kolegami z klubu kitesurfingowego śmieci na brzegu rzeki uchodzącej do Adriatyku, natrafiła na rozbitą butelkę. Chciała ją odruchowo wyrzucić, kiedy dostrzegła w środku zmoczoną kartkę. Zawierała ona wiadomość od Jonathona z położonej nad Atlantykiem Nowej Szkocji.

Treść listu brzmi: _ Mary, jesteś naprawdę wspaniałą osobą. Mam nadzieję, że uda nam się nawiązać korespondencję. Obiecałem, że będę pisał. Twój przyjaciel na zawsze, Jonathon, Nowa Szkocja, 1985 _.

Matea wraz z kolegami zamierza podjąc próbę odszukania Jonathona i Mary - pisze _ Dubrovaczki Vjesnik _.

Czytaj więcej w Money.pl
Obcokrajowcy przejmują polskie kopalnie Zamknięte przed laty, uznane za nierentowne kopalnie węgla, cieszą się coraz większym zainteresowaniem inwestorów.
Czekali na to 10 lat. W końcu dojdą do głosu Chorwacja jest drugim- po Słowenii- państwem byłej Jugosławii, które staje członkiem Unii Europejskiej.
Tu rząd zabronił naukowcom mówić o... Zamykanie ust naukowcom ma charakter _ systematyczny _, a takie postępowanie zagraża informowaniu opinii publicznej o istotnych kwestiach.
Tagi: chorwacja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz