Notowania

wojna w libii
24.03.2011 13:35

Cameron: Koalicja musi trzymać się reguł ONZ

Włoski rząd zapewnia naród, że samoloty nie biorą udziału w walkach.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ec.europa.eu)

Siły koalicji międzynarodowej, działające w Libii, nie powinny przekraczać kompetencji, jakie przyznaje im rezolucja Rady Bezpieczeństwa ONZ - oświadczył w czwartek brytyjski premier David Cameron.

_ - Jest bardzo ważne, żebyśmy w żadnym wypadku nie wykraczali _ (poza te kompetencje) - powiedział Cameron, zapytany, czy zgodne z prawem jest wzięcie na cel libijskiego przywódcy Muammara Kadafiego.

Premier podkreślił zarazem, że operacja militarna koalicji _ pomogła zapobiec rzezi _ w Bengazi, opanowanym przez przeciwników Kadafiego.

Rada Bezpieczeństwa ONZ przyjęła 17 marca rezolucję w sprawie zamknięcia przestrzeni powietrznej nad Libią. Zezwala ona na podjęcie _ wszelkich koniecznych środków _ w celu ochrony ludności cywilnej przed atakami sił zbrojnych wiernych Kadafiemu.

Włosi już się tłumaczą przed parlamentem

- _ Włoskie myśliwce Tornado ECR wykonały do tej pory 10 misji i 32 wypady w ramach operacji w Libii, podczas których ani razu nie dokonały bombardowań _ - poinformował w czwartek w Izbie Deputowanych minister obrony Ignazio La Russa.

Podczas debaty szef resortu obrony powiedział, że w czasie żadnej z tych akcji z udziałem włoskich maszyn _ nie była konieczna neutralizacja wrogich radarów przy pomocy rakiet pokładowych _.

Ponadto La Russa ogłosił, że ministerstwo obrony oddało do dyspozycji 13 swoich struktur w całych Włoszech o powierzchni 4600 hektarów, by zorganizować tam ośrodki dla uchodźców, napływających z Afryki Północnej.

Występujący również w Izbie Deputowanych szef dyplomacji Franco Frattini powiedział: _ Chcemy uniknąć tego, aby krwawa wojna w Libii była kontynuowana _. W ten sposób wyjaśnił cele międzynarodowej operacji w tym kraju.

_ - Będziemy dalej protagonistami pomocy humanitarnej dla Libii _ - oświadczył Frattini. _ Włochy są do tej pory jedynym krajem europejskim, który wysłał pomoc dla Bengazi na pokładzie dwóch okrętów; w transporcie tym było 90 ton artykułów _ - przypomniał szef MSZ.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/57/t135737.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/koalicja;ostrzelala;czolgi;kolo;misraty;w;miescie;ciezkie;walki,155,0,799899.html) Koalicja ostrzelała czołgi koło Misraty. W mieście ciężkie walki Nie udało się jednak zniszczyć czołgów, które stoją już w mieście. Eksplodowały te na obrzeżach.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/245/t135925.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/piata;noc;bombardowan;w;trypolisie;bomby;spadaja;na;armie,206,0,799694.html) Piąta noc bombardowań w Trypolisie. Bomby spadają na armię Kaddafi szturmuje Misratę. Czołgi ostrzelały klinikę, ale rebelianci nie poddają się.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/229/t135909.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/wlochy;boja;sie;odwetu;za;swit;odysei,183,0,799159.html) Włochy boją się odwetu za "Świt Odysei" Podjęto decyzję o wzmocnieniu środków bezpieczeństwa i nasileniu kontroli newralgicznych budynków i miejsc w kraju.
Tagi: wojna w libii, cameron, libia, wojna, włochy, koalicja, onz, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz