Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Carnajewowie mogli planować zamachy także poza Bostonem

0
Podziel się:

Młodzi mężczyźni podejrzani o dokonanie zamachów w Bostonie, mogli planować także inne ataki - pisze New York Times, powołując się na władze.

Zdjęcie z piątkowej obławy na dom domniemanych zamachowców
Zdjęcie z piątkowej obławy na dom domniemanych zamachowców (PAP/EPA)
bEKCNASZ

Młodzi mężczyźni podejrzani o dokonanie zamachów w Bostonie, mogli planować także inne ataki - pisze _ New York Times _, powołując się na władze. Według gazety na jaw wyszło, że jeden z nich podczas ujęcia mógł próbować popełnić samobójstwo.

Gdy podejrzani porwali w Bostonie samochód, a jego kierowcę wzięli na zakładnika, powiedzieli mu, że chcą pojechać do Nowego Jorku - podkreślił szef policji w Bostonie Edward Davis w telewizji CBS News. _ NYT _ zastrzega, że nie ustalono, czy bracia powiedzieli kierowcy, co zamierzają tam zrobić.

_ - Na podstawie dowodów znalezionych na miejscu zamachów - pozostałości wybuchów, materiału, który nie eksplodował i broni, jaką podejrzani mieli przy sobie - sądzimy, że zamierzali zaatakować też innych ludzi _ - powiedział Davis.

bEKCNATb

Młodszy Carnajew, Dżochar, przebywa w szpitalu w stanie ciężkim z raną gardła, co uniemożliwia jego przesłuchanie. Jednak dziś w nocy niektóre amerykańskie media podały, że odzyskał przytomność i zaczął pisemnie odpowiadać na pytania.

Według _ NYT _ władze podejrzewają, że tuż przed ujęciem w podbostońskim Watertown podejrzany próbował popełnić samobójstwo. Według anonimowego przedstawiciela władz wygląda na to, że rana postrzałowa gardła _ została zadana przez niego samego, z bliskiej odległości _.

Władze ustaliły ponadto, że podejrzani przygotowali co najmniej pięć bomb. Niektórzy śledczy twierdzą, że bomby na bazie szybkowarów, które wybuchły w Bostonie, bracia zbudowali, posługując się podręcznikiem zamieszczonym w internetowym magazynie jemeńskiej filii Al-Kaidy.

Dżochar Carnajew jest podejrzany o przeprowadzenie - wraz z bratem Tamerlanem - w Bostonie zamachów, w których zginęły trzy osoby, a około 180 zostało rannych. 26-letni Tamerlan zginął w strzelaninie z policją w piątek rano, a 19-letni Dżochar został ujęty podczas trwającej dobę obławie w podbostońskim Watertown w nocy z piątku na sobotę.

bEKCNATh
Czytaj więcej w Money.pl
To oni zaatakowali Boston. Jeden z nich nie żyje Policjanci zastrzelili jednego z dwóch podejrzanych o przeprowadzenie zamachu bombowego w Bostonie. Pościg za drugim trwa.
Zamachowiec odzyskał przytomność? Według telewizji NBC, powołującej się funkcjonariuszy federalnych, 19-letni Carnajew, mimo rany gardła uniemożliwiającej mu mówienie, zaczął odpowiadać na pytania.
Dżochar Carnajew nie będzie mógł mówić? 19-latek, podejrzany o przygotowanie zamachów w Bostonie, ma poważne obrażenia szyi i gardła.
bEKCNATC
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)