Notowania

gaz
16.12.2010 18:02

Ceny gazu spadną średnio o 3,23 procent

Nowe stawki obowiązywać będą od 1 stycznia do końca marca.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Aleksey Fursov/Dreamstime.com)

Urząd Regulacji Energetyki zgodził się na obniżkę cen gazu średnio o 3,23 proc. Zmienione ceny za paliwo gazowe obowiązywać będą od 1 stycznia 2011 roku do 31 marca 2011 roku - poinformowało w komunikacie prasowym PGNiG.

Zgodnie ze zmianą Taryfy średnia obniżka ceny gazu wysokometanowego, a także gazu ziemnego zaazotowanego wyniesie 3,23 proc. Oznacza to, że rachunki tych odbiorców, którzy gotują na gazie obniżą się miesięcznie średnio o 31 groszy.

_ Nie ulegają natomiast zmianie stawki opłat sieciowych oraz stawki opłat abonamentowych. Bez zmian pozostają również ceny gazu ziemnego propan - butan powietrze i rozprężony _ - dodano w komunikacie.

PGNiG wnioskowało o obniżenie poziomu obowiązującej do 31 marca 2011 r. taryfy na sprzedaż gazu w związku z wynegocjowanym od spółki Gazprom Export rabatem na dostawy gazu ziemnego. 29 października 2010 r. został podpisany kontrakt, zgodnie z którym 15 proc. wolumenu dostaw gazu objęte jest rabatem.

_ Mając na względzie ilość już odebranego gazu z ww. kontraktu PGNiG SA przewiduje, że odbierze wolumen gazu ziemnego w wielkości uprawniającej do uzyskania rabatu w maksymalnej wysokości. W efekcie zmiany, średnia wysokość całkowitych opłat związanych z dostarczaniem gazu wysokometanowego dla odbiorców ulegnie obniżce o 2,3 proc. _ - napisano.

Tagi: gaz, wiadomości, kraj, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz