Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
iran
17.04.2010 09:05

Chamenei: Islam zabrania użycia broni nuklearnej

To przesłanie przywódcy duchowo-politycznego Iranu na konferencję w Teheranie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(sajed.ir/GDFL/Wikipedia)

Takie przesłanie przekazał przywódca duchowo-polityczny Iranu **ajatollaha Ali Chamenei na międzynarodową konferencję na temat rozbrojenia nuklearnego, która rozpoczęła się w Teheranie.

Spotkanie w Teheranie jest odpowiedzią na szczyt nuklearny, zorganizowany na początku tygodnia przez prezydenta USA Baracka Obamę w Waszyngtonie.
Chamenei jednocześnie potępił _ kłamstwa _ USA, _ jedynego przestępcy atomowego na świecie _, który oskarża Iran o dążenie do pozyskania broni nuklearnej.

W spotkaniu pod hasłem _ Energia atomowa dla wszystkich, broń atomowa dla nikogo _ mają według oficjalnych informacji uczestniczyć szefowie dyplomacji 10 państw, jak również eksperci z 60 państw. Według agencji Fars, wśród gości zagranicznych są również przedstawiciele mocarstw atomowych reprezentowanych w Radzie Bezpieczeństwa ONZ.

Zdaniem obserwatorów, konferencja jest nową próbą irańskiego kierownictwa zaprezentowania swojego kontrowersyjnego programu atomowego jako programu wyłącznie pokojowego i przeznaczonego do celów cywilnych.

Tagi: iran, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz