Notowania

katastrofa w smoleńsku
12.07.2010 13:18

Chcemy kolejnych dokumentów ws. katastrofy

Polscy specjaliści odszyfrowali więcej informacji ze skrzynek.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Komisja mająca wyjaśnić przyczyny katastrofy smoleńskiej pod przewodnictwem szefa MSWiA skierowała do strony rosyjskiej prośbę o kolejne dokumenty.

Niedawno wicepremier Siergiej Iwanow zapewnił, że Rosja przekazała już wszystko co mogła.

Minister Jerzy Miller powiedział jednak, że w miarę kolejnych badań pojawiła się potrzeba uzyskania nowych dokumentów._ - Dotyczą miejsca, a także osób, które brały udział w naprowadzaniu samolotu oraz pewnych dokumentów opisujących procedury po stronie rosyjskiej - _mówi minister MSWiA.

Minister Jerzy Miller potwierdził, że polscy specjaliści odszyfrowali już z kopii czarnych skrzynek więcej niż Rosjanie. - _ Ich praca trwa dopiero kilka tygodni. Jestem przekonany, że w miarę upływu czasu będzie się udawało uzyskać kolejne informacje - _stwierdził.

Minister Jerzy Miller powiedział także, że wrak prezydenckiego samolotu musi trafić z powrotem do Polski. _ - Jestem pewnien, że samolot będzie w Polsce. Nie wolno go zniszczyć, on należy do sił zbrojnych i jest dowodem w sprawie. Do czasu kiedy prokuratura rosyjska uzna, że jest to dowód nieistotny w sprawie, z punktu widzenia śledztwa, musi on pozostać w Federacji Rosyjskiej _ - mówił minister.

Minister jest zdania, że kierowana przez niego komisja zakończy pracę jeszcze w tym roku. W katastrofie smoleńskiej 10 kwietnia zginął prezydent Lech Kaczyński i 95 towarzyszących mu osób.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ O katastrofie w Smoleńsku czytaj w Money.pl ]( http://www.money.pl/archiwum/wydarzenia/katastrofa;w;smolensku.html )[ ]( http://news.money.pl/artykul/rosjanie;badaja;przyczyny;katastrofy,219,0,607963.html )
* [ **Rosjanie badają przyczyny katastrofy** ]( http://news.money.pl/artykul/rosjanie;badaja;przyczyny;katastrofy,219,0,607963.html )[ ]( http://news.money.pl/artykul/przyczyny;katastrofy;bez;wspolnego;zespolu,55,0,614199.html )
* [ **Przyczyny katastrofy: Bez wspólnego zespołu ** ]( http://news.money.pl/artykul/przyczyny;katastrofy;bez;wspolnego;zespolu,55,0,614199.html )
Tagi: katastrofa w smoleńsku, miller, wiadmomości, wiadomości, gospodarka, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz