Notowania

śmierć kim dzong ila
19.12.2011 08:36

Chiny zasmucone śmiercią Kim Dzong Ila

Chiny to jeden z niewielu sojuszników władz w Phenianie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(tibchris/CC/Flickr)

_ Chiny są zasmucone wiadomością o śmierci przywódcy Korei Północnej Kim Dzong Ila i składają kondolencje władzom w Phenianie _ - oświadczył dziś MSZ w Pekinie.

_ Jesteśmy zasmuceni wiadomością o odejściu najwyższego przywódcy Korei Północnej Kim Dzong Ila i wyrażamy nasz żal z tego powodu. Składamy kondolencje narodowi północnokoreańskiemu _ - oświadczyło MSZ w krótkim komunikacie, przekazanym przez państwową agencję Xinhua.

Chiny to jeden z niewielu sojuszników władz w Phenianie. Ich wpływ na północnokoreańską gospodarkę, znajdującą się w krytycznej sytuacji, wzmógł się po tym, jak pomoc dla Północy wstrzymała Korea Południowa oraz Zachód. Władze w Seulu zapowiedziały zawieszenie pomocy, dopóki Phenian nie zaprzestanie forsowania zbrojeń nuklearnych.

Wcześniej kondolencje z powodu śmierci Kim Dzong Ila przekazała Japonia. Przywódca Korei Północnej zmarł w sobotę w wieku 69 lat w rezultacie zawału serca, w warunkach _ wielkiego napięcia umysłowego i fizycznego _ - poinformowała w poniedziałek północnokoreańska telewizja.

Czytaj więcej o śmierci Kim Dzong Ila
[ ( http://static1.money.pl/i/h/230/t130534.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kim;dzong;il;chory;nie;jedzie;do;rosji,169,0,862377.html) Kim Dzong Il chory? Nie jedzie do Rosji Spotkanie z Miedwiediewem byłoby pierwszą wizytą koreańskiego przywódcy w Rosji od 2002 roku.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/241/t154609.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/zmarl;kim;dzong;il,222,0,992734.html) Zmarł Kim Dzong Il. Azjatyckie giełdy w dół Przywódca Korei Północnej zmarł przedwczoraj w wieku 69 lat w _ warunkach wielkiego napięcia umysłowego i fizycznego _.
Tagi: śmierć kim dzong ila, chiny, kim dzong il, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz