Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Chodorkowski ostrzega Rosjan przed Putinem

0
Podziel się:

Były potentat finansowy uważa, że ponowna prezydentura Putina
zamknęłaby drogę do pokojowego przekazania władzy.

Chodorkowski ostrzega Rosjan przed Putinem
(ec.europa.eu)
bEsnocyd

Uwięziony były potentat finansowy Michaił Chodorkowski ostrzegł, że ponowne objęcie urzędu prezydenta Rosji przez Władimira Putina pogorszyłoby stosunki z Zachodem i zamknęłoby drogę do pokojowego przekazania władzy.

Zarówno piastujący obecnie stanowisko premiera Rosji Putin, jak i jego następca na prezydenckim fotelu Dmitrij Miedwiediew dają do zrozumienia, że zamierzają startować w następnych wyborach głowy państwa w 2012 roku. Zadeklarowali jednak, że sami zadecydują, który z nich utrzyma swą kandydaturę.

Według Chodorkowskiego, powrót Putina na najwyższy urząd państwa oznaczałby cofnięcie czasu oraz konsolidację władzy samego prezydenta i jego kręgu, składającego się głównie z byłych funkcjonariuszy tajnych służb. Usunięcie tych ludzi byłoby możliwe tylko przy użyciu siły.

bEsnocyf

_ - Jeśli Putin wystartuje w wyborach, będzie to oznaczać, że pokojowe przekazanie władzy zawiodło _ - napisał Chodorkowski w komentarzu, opublikowanym przez poważany rosyjski tygodnik polityczny _ Kommiersant-Włast _.

47-letni Chodorkowski, były szef największej rosyjskiej firmy naftowej Jukos ma na mocy wydanego w grudniu ubiegłego roku dodatkowego wyroku sądowego przebywać w więzieniu do października 2017 roku. Sam skazany twierdzi, że przedłużając mu karę sąd działał na polityczne zamówienie.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/201/t84169.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/niewiarygodna;pycha;putina;i;miedwiediewa,135,0,775303.html) "Niewiarygodna pycha" Putina i Miedwiediewa Były prezydent Michaił Gorbaczow zarzucił im pogardę wobec wyborców.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/93/t82525.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/rosyjski;miliarder;obawia;sie;o;majatek,249,0,774905.html) Rosyjski miliarder obawia się o majątek W liście do premiera Władimira Putina oligarcha poskarżył się, że gang chce go okraść.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/129/t94081.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/demonstranci;zadali;dymisji;premiera;putina,7,0,774663.html) Demonstranci żądali dymisji premiera Putina Manifestanci biorą przykład z krajów arabskich i - jak twierdzą - domagają się wolności w Rosji.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/156/t127388.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/wyrok;chodorkowskiego;przyjechal;z;moskwy,112,0,771184.html) "Wyrok Chodorkowskiego przyjechał z Moskwy" Ogłoszono go wbrew woli sędziego, który był pod silną presją Kremla, twierdzi rzeczniczka sądu.
bEsnocyG
wiadmomości
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)