Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Chuligani napadli Polaków w Irlandii

0
Podziel się:

Domy imigrantów zostały obrzucane cegłami. Przyczepiono do nich kartki z pogróżkami.

Chuligani napadli Polaków w Irlandii

W miasteczku Moygashel w Irlandii Północnej doszło do chuligańskich ataków na domy zamieszkane przez Polaków i Litwinów - donosi _ Belfast Telegraph _.

_ Belfast Telegraph _ napisał w internetowym wydaniu, że obiektem ataków były domy i samochody należące do dwóch polskich rodzin i jednej litewskiej. Ataki, do których doszło w sobotę i niedzielę, zdaniem policji podyktowane były niechęcią do obcokrajowców.

Północnoirlandzki serwis BBC poinformował, że polska rodzina z czteroletnim dzieckiem, której dom został zaatakowany, zdecydowała się przeprowadzić

W domach w Moygashel Park oraz przy ulicach Main Road i Grove Way nieznani sprawcy wybili szyby w oknach. Do środka dwóch domów wrzucono cegły, do których przymocowano kartkę z ultimatum dającym zaatakowanym tydzień czasu na wyprowadzenie się z miasteczka.

Ataki zostały potępione przez liderów społeczności lokalnej, którzy udzielili pomocy poszkodowanym. Imigranci nie chcieli rozmawiać z prasą z obawy przed dalszymi atakami.

_ - Po serii incydentów w Belfaście, do których doszło w ubiegłym tygodniu, wystąpienie podobnych bandyckich incydentów o ksenofobicznym podłożu w innych regionach Irlandii Płn. musi napawać niepokojem _ - powiedział unionistyczny poseł Tom Elliott.

Inspektor Stephen Moneypenny z pobliskiego miasta Dungannon nazwał ataki _ tchórzliwymi i nikczemnymi _. Policja poszukuje dwóch podejrzanych.

Irlandzkie media donoszą, że ok. 100 Rumunów, którzy byli celem ataków w Belfaście w ubiegłym tygodniu powróciło lub jest w trakcie powrotu do Rumunii. Tylko 17 zdecydowało zostać w Irlandii Północnej.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)