Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ciężarówki na dwa dni znikają z dróg

0
Podziel się

Ograniczenia dotyczą ciężarówek powyżej 12 ton - przypomina Inspekcja Transportu Drogowego.

Ciężarówki na dwa dni znikają z dróg
(Money.pl/Anna Kraszkiewicz)
bEhWOxFN

Dziś i w dzień Wszystkich Świętych będą obowiązywały czasowe ograniczenia w ruchu dla ciężarówek powyżej 12 ton - przypomina rzecznik Inspekcji Transportu Drogowego Alvin Gajdhur.

Jak wyjaśnił, w niedzielę ciężarówki nie będą mogły jeździć od godz. 18 do 22, a pierwszego listopada od godz. 8 do 22.

_ - Nie dotyczy to autobusów ani ciężarówek, które przewożą szybko psujące się produkty, żywe zwierzęta, prasę, są wykorzystywane w akcjach ratowniczych czy przy budowie dróg i mostów. Tych wyłączeń jest kilkanaście i określa je rozporządzenie ministra transportu z 31 lipca 2007 roku _ - dodał rzecznik.

bEhWOxFP

Przypomniał, że tego typu ograniczenia są wprowadzane w święta ustawowo wolne od pracy i w dni je poprzedzające (ale wówczas tylko od godz. 18 do 22). Przepisy te obowiązują też w okresie letnich wakacji, w weekendy.

Jeśli inspektorzy transportu drogowego zatrzymają kierowcę, który złamie te przepisy, nakładają mandat na przewoźnika w wysokości 1000 zł, a samochód musi pozostać na parkingu do zakończenia zakazu" - dodał Gajdhur.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/63/t110143.jpg ) ] (http://msp.money.pl/wiadomosci/kadry/artykul/pracowales;ubieglej;nocy;masz;prawo;do;nagdodzin,194,0,702402.html) Pracowałeś ubiegłej nocy? Masz prawo do nagdodzin W związku ze zmianą czasu osoby zatrudnione w nocy przekroczyły dobową normę.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/239/t113391.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/duze;sklepy;jutro;nie;pracuja,50,0,702514.html) Duże sklepy jutro nie pracują. Ostatnia szansa na zakupy Czynne będą tylko niektóre osiedlowe sklepiki, stacje benzynowe i apteki.
bEhWOxGq
wiadomości
wiadmomości
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)