Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
euro 2012 w polsce
13.02.2012 14:49

Co dalej ze Stadionem Narodowym? Jest dymisja prezesa NCS

Wyrzuciła, ale jego pracę ocenia pozytywnie. O co chodzi minister sportu?

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Tomasz Gzell)

[Aktualizacja, godz. 18:21]

*Joanna Mucha ostatecznie przyjęła dymisję szefa Narodowego Centrum Sportu Rafała Kaplera. Minister w trakcie konferencji przyznała, że dzisiejsza rezygnacja szefa NCS nie była dla niej zaskoczeniem. Poinformowała też, że Kapler dostanie premię wyliczoną wstępnie na 570 tys. złotych. *

Joanna Mucha nie chciała odpowiedzieć na pytania, o powody rezygnacji Kaplera ze stanowiska. Powiedziała jedynie, że pozytywnie ocenia dotychczasową pracę szefa narodowego Centrum Sportu.

_ - Po ponad 3 latach pracy w NCS, po wybudowaniu Stadionu Narodowego, chciałbym serdecznie podziękować i pogratulować wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tego wyjątkowego obiektu _ - napisał Kapler w oświadczeniu.

Poseł SLD Ryszard Kalisz, jest zadowolony z dymisji szefa Narodowego Centrum Sportu. Kalisz uważa, że Rafał Kapler poczuwa się do odpowiedzialności za wiele porażek dotyczących Stadionu Narodowego. Według polityka pomimo, iż mistrzostwa Euro zbliżają się wielkimi krokami, zmiana szefa NCS nie powinna być problemem.

NCS oprócz budowy stadionu odpowiada także za przygotowanie stadionu do Euro 2012 i zarządzanie nim w imieniu Skarbu Państwa.

Jan Tomaszewski uważa, że Rafał Kapler powinien zrezygnować z funkcji szefa Narodowego Centrum Sportu już trzy lata temu. NCS to spółka, która zarządza kompleksem terenów rekreacyjno-sportowych na terenach otoczenia byłego Stadionu Dziesięciolecia obecnie Stadionu Narodowego. Były bramkarz, a obecnie poseł PiS powiedział, że całe przedsięwzięcie robione było nieprofesjonalnie:

- _ Dla mnie to wszystko od początku było nieprofesjonalne, bo Drzewiecki od razu jak powołał ludzi, to od razu ich nagrodził - 100 tysięcy premii za co? No praktycznie za nic. W tej chwili ktoś odpowiada za to, że stadion miał być oddany w czerwcu. Teraz się okazuje, że dach nie jest przeciwdeszczowy tylko przeciwsłoneczny. Dla mnie to jest jeden wielki skandal i tam już dawno powinna być prokuratura _- stanowczo twierdzi były bramkarz.

POSŁUCHAJ JANA TOMASZEWSKIEGO:

Zdaniem posła Tomaszewskiego obecna minister sportu Joanna Mucha nie odpowiada za opóźnienia w budowie stadionu. Nie można jej za to obarczać winą - powiedział poseł PiS:

- _ Pani Mucha nie jest winna tych 3 lat wyniszczających polską kasę. Ten stadion kosztuje 2 miliardy, podczas gdy podobny stadion w Doniecku kosztuje 320 mln złotych, czyli tutaj mamy przebicie sześciokrotne. Myślę, że to powinna wyjaśnić prokuratura _ - kwituje poseł PiS.

POSŁUCHAJ JANA TOMASZEWSKIEGO:

Minister sportu zapowiedziała, że przyjmie rezygnację Rafała Kaplera z funkcji prezesa spółki Narodowe Centrum Sportu. Pracami NCS ma pokierować Robert Wojtaś, dotychczasowy Wiceprezes Zarządu NCS i Dyrektor Pionu Zarządzania Projektem.

Więcej na temat Stadionu Narodowego czytaj w Money.pl
Kibice wściekli, minister sportu biega dookoła Wczoraj na murawę Stadionu mieli po raz pierwszy wybiec piłkarze Legii Warszawa i Wisły Kraków. Jednak do meczu nie doszło, bo stadion nie został dopuszczony do użytku.
90 tys. premii. Minister Mucha nie komentuje Kilka dni temu media doniosły, że trzech prezesów NCS dostało w sumie 90 tysięcy złotych premii.
Tak umie się nudzić tylko polski minister Sławomir Nowak nie udaje, że drogi go interesują - komentuje Bartłomiej Dwornik.
Tagi: euro 2012 w polsce, joanna mucha, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz