Notowania

rosja
15.04.2013 22:25

Córka rosyjskiego miliardera kupiła dwie wyspy od wnuczki Onasisa

Kwoty transakcji nie ujawniono, lecz w ubiegłym tygodniu greckie media szacowały ją na od 100 mln dolarów do 100 mln euro.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Necker Island, Virgin Limited Edition)

*Córka rosyjskiego miliardera Dmitrija Rybołowlewa kupiła od spadkobierczyni i wnuczki greckiego armatora Arystotelisa Onasisa dwie wysepki, w tym Skorpios, na której dziadek zawierał małżeństwo z wdową po amerykańskim prezydencie Kennedym, Jacqueline. *

Informujące o tym w poniedziałek media przypominają, że Skorpios, gdzie Onasis jest pochowany, a także druga wyspa - Sparti - pozostawały we władaniu rodziny Onasisów około 50 lat.

Skorpios została wystawiona na sprzedaż prze Athinę Onasis mniej więcej przed trzema laty - pisze rosyjska strona internetowa newsru.com. Zaznacza, że zakupem interesowali się Bill Gates, Madonna i Giorgio Armani. Skorpios zajmuje kilka hektarów pokrytych lasem z rzadkimi okazami drzew. Na wyspie są trzy wille, lądowisko śmigłowców, piaszczysta plaża i przystań dla jachtu.

Kwoty transakcji nie ujawniono, lecz w ubiegłym tygodniu greckie media szacowały ją na od 100 mln dolarów do 100 mln euro.

Wyspę Skorpios Onasis zakupił w roku 1962, gdy był związany z amerykańską śpiewaczką greckiego pochodzenia Marią Callas, zwaną primadonną stulecia. Pogłoski o możliwej sprzedaży Skorpios na Morzu Jońskim pojawiły się w ostatnich miesiącach.

24-letnia starsza córka rosyjskiego miliardera Dmitirja Rybołowlewa, Jekatierina, twierdzi, że wyspy to perspektywiczna inwestycja. Wg komunikatu myśli o rozwoju ich infrastruktury z wykorzystaniem ekologicznie czystych technologii.

Fortunę zwanego _ królem nawozów _ 46-letniego ojca nowej właścicielki wysepek ocenia się na 9,1 mld dolarów, co daje mu 119. miejsce w świecie.

Czytaj więcej w Money.pl
Miliarderzy z Rosji żyją w gettach Kupują najdroższe domy świata. Mają pozłacane sofy i baseny zamieniające się w sale balowe. Po co? Ze strachu.
Hyde Park po rosyjsku. Potrzebne zezwolenie Nie można jednak wejść do moskiewskich _ Hyde parków _ wprost z ulicy i zacząć przemawiać. Potrzebne są specjalne zezwolenia.
Rosjanie i Polacy razem uczcili pamięć ofiar Ponad 200 uczniów z Wielkopolski i Smoleńska w niedzielę wzięło udział w Marszu Pamięci w Katyniu.
Tagi: rosja, onasis, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz